کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

مشاوره خانواده


مشاوره خانواده

مشاوره خانواده چیست و چرا باید خانواده های از متخصصین مربوطه باید کمک بگیرند؟ آیا خانواده‎ها در بهبودی افراد از مواد مخدر تاثیر دارند؟ مهمترین موضوعاتی که در رابطه با آن باید مشاوره خانواده به یک خانواده کمک نماید چیست؟

بر اساس تحقیقات به عمل آمده خانواده‎ها تاثیر بسزایی در روند بهبودی افراد و همچنین ابتلای آنها به بیماری اعتیاد دارند. اعتیاد یک بیماری خانوادگی است که شروع بسط آن از نهاد خانواده آغاز می‎گردد. شاید به جرات بتوان گفت که درصد بالایی از ابتلا به بیماری اعتیاد ناشی از عدم آگاهی و سلامت عاطفی والدین شکل میگیرد و باعث بوجود آمدن انواع مشکلات عاطفی و شخصیتی در افراد یک خانواده می‎شود که بعدها می تواند به اشکال مختلفی بروز نماید و مشاوره خانواده می تواند تاثیرات را کاهش دهد.

مشاوره خانواده و کارکرد و تعامل ناصحیح

اکثر ما معتقدیم که رفتار و نحوه تعامل خانواده در دوران کودکی ما نادرست بوده است. با این حال، معیار کارکرد و رفتار صحیح خانواده ما زمانی مشخص می شود که خود بزرگ شده و خانواده خود را تشکیل می دهیم. اما یک حقیقت وجود دارد. خانواده ای که در آن فردی الکلی یا معتاد به هر چیزی وجود دارد، همواره در دسته خانواده هایی با کارکرد و تعامل ناصحیح قرار می گیرند. نحوه تعامل خانواده با یک معتاد می تواند بسیار عجیب، پر فراز و نشیب و دشوار باشد.

فرد معتاد محصول خانواده بیمار است

آنچه حائز اهمیت دریافت مشاوره خانواده است، نحوه تعامل بیمارگونه در یک خانواده بیمار است. نوع تعامل و برخورد افراد در یک خانوادۀ بیمار می‎تواند بسیار تاثیر گذار و مخرب و ناصحیح جلوه نماید. در حقیقت کودکان بیشترین تاثیر مخرب را در این نوع خانواده‎ها دریافت می‎کنند. در یک خانواده بیمار افراد از لحاظ حسی و عاطفی دچار نوعی انجماد احساسات می شوند و ارتباط صحیح با خویشتن را از دست می دهند. کودک در خانواده بیمار به شدت از لحاظ عاطفی تحت فشار است و روان او دچار نوعی گسستگی می گردد.

نتیجه گیری

بر همین اساس مشاوره خانواده در مسیر بهبودی و بازیابی فرد معتاد می تواند به نهاد خانواده آسیب دیده و بیمار به خوبی کمک نماید. نهاد خانواده در این مسیر می‎تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. خانواده‎ها با دریافت مشاوره خانواده از مشاورین و متخصصین امر می توانند به فرد بیمار خود در بازگشت به زندگی سالم و حقیقی کمک شایانی نمایند.

در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با استفاده مشاوره خانواده سعی بر انتقال آگاهی های لازم در زمینه ارتقائ سطح تعاملی خانواده ها به روند بهبودی فرد در یک خانواده کمک شایانی کرده است. مشاورین زبده و کار آزموده در مرکز حتی پس از مرخص شدن فرد مددجو به او مشاوره های لازم را انتقال می دهند که فرد بتواند پس از مرخص شده و بازگشت به اجتماع به بهبودی خود ادامه دهد.

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: info@ahvazkamp.com با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
طول دوره درمان مددجویان عزیز 28 روز می باشد که بر اساس روند بهبودی افراد می تواند متفاوت باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه دوره درمان در مرکز تخصصی ترک اعتیاد مراجعه فرمایید.
هزینۀ یک دوره درمانی در مرکز ترک اعتیاد 1,000,000 تومان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *