کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

مرکز ترک اعتیاد در اهواز

معرفی مرکز ترک اعتیاد در اهواز

بهترین مرکز ترک اعتیاد در اهواز کدام است و برای یافتن یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد در شهر اهواز چه باید کرد؟ یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز که دارای شرایط استاندارد می باشد دارای چه خصوصیاتی می باشد؟ مهمترین فاکتورهایی یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز باید داشته باشد کدامند؟

مرکز ترک اعتیاد در اهواز

موضوع اعتیاد به یک معضل اجتماعی بزرگ تبدیل شده است، موضوع مراکز درمانی که به صورت تخصصی ینه اعتیاد فعالیت می‌کنند یکی از مهم‌ترین مسائلی است که خانواده‌های معتادین با آن روبرو هستند. در تعریف علائم بیماری اعتیاد این گونه بیان شده است اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده و البته لاعلاج است. در نتیجه برای رهایی از آن نیاز به تجربه و تخصص است و برای آنکه افراد بتوانند در ترک اعتیاد خود موفق عمل نمایند باید از کمک های تخصصی و حرفه ای بهره مند گردند.
اما یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز که دارای شرایط استاندارد است چگونه مکانی است و چه خدماتی در آن ارائه می گردد. در ادامه این مقاله مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ به تشریح و توضیح یک مرکز درمانی استاندارد پرداخته است لطفاً تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.
یک مرکز بستری ترک اعتیاد، یک مرکز تخصصی درمان اعتیاد است که دارای مشخصات و شرایط ویژه‌ای برای ترک اعتیاد افراد به انواع مواد مخدر اعتیاد آور است. در چنین مرکزی افراد که دارای علائم بیماری اعتیاد و انواع وابستگی به مواد مخدر هستند بستری و مقیم می شوند.
در یک مرکز درمانی بر اساس آن که آن مرکز چه خدماتی را ارائه دهد می بایست دارای شرایط ویژه ای باشد.شرایطی که در یک مرکز درمانی باید وجود داشته باشد می توانند بر روی هم بگذارند. در نتیجه مرکز ترک اعتیاد در اهواز که دارای شرایط مناسب و استانداری است می بایست شرایط اولیه و محیطی خود را رعایت کرده باشد.
در غیر این صورت این افراد در یک مرکز ترک اعتیاد غیر استاندارد که دارای شرایط تخصصی و مناسب ترک اعتیاد نیست نمی توانند دوره درمانی خود را با موفقیت طی کند و به حالت در ترک ماندن خود ادامه دهند.

مشخصات یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز

هنگامی که یک فرد معتاد تصمیم به ترک اعتیاد خود میگیرد و برای دریافت کمک های تخصصی در این زمینه به یک مرکز درمانی مراجعه می‌کند، باید از نکاتی در رابطه با آن کمپ ترک اعتیاد اطلاع داشته باشد. از آنجا که در طی سالهای اخیر مراکز درمانی بسیاری در سطح کشور بازگشایی و راه اندازی شده اند، در نتیجه لازم است تا شرایط و امکانات آن مراکز قبل از بستری کردن بیمار مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار بگیرند.
در اینجا به سایت مرکز ترک اعتیاد در اهواز سعی کرده تا مهمترین شرایط و امکانات یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد را با شما عزیزان و همراهان بازگو نماید تا شاید گام کوچکی در ارائه خدمات بهتر بردارد.
یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد باید از چند جهت دارای شرایط استاندارد و لازم مناسبی باشد تا افراد بتوانند دوره درمانی خود را با موفقیت سپری کنند و آماده روبرویی با زندگی واقعی خود در بیرون از مرکز گردند. بیماری اعتیاد یک بیماری پیشرونده است و برای درمان و بهبودی از آن نیاز به تلاش و حرکتی دائمی است. پس از بهبودی از اعتیاد را باید همیشه جدی گرفت و برای دریافت درمان صحیح آن اطلاعات لازم را جمع آوری نمود.
مهمترین فاکتورهای یک مرکز درمانی استاندارد

 • شرایط محیطی
 • شرایط عاطفی و روحی مرکز
 • شرایط و امکانات رفاهی
 • شرایط امکانات آموزشی

شرایط و امکانات محیطی در مرکز ترک اعتیاد

اولین و مهمترین فاکتور در یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد، شرایط و امکانات رفاهی محیطی آن مرکز است. یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد باید دارای شرایط محیطی و فضای لازم برای ترک اعتیاد افراد در سطوح مختلف باشد. از آنجا که افراد در دوره های درمانی خود به چند دسته تقسیم می شوند و بر اساس میزان اقامت خود در یک مرکز درمانی از لحاظ شرایط روحی و روانی و جسمی با هم متفاوت هستند، مرکز درمانی باید دارای فضاهای تفکیک شده برای افراد در سطوح مختلف درمانی باشد.

دوره های درمانی افراد مقیم در مرکز

سم زدایی

امی که یک فرد در یک مرکز درمانی بستری می‌شود و قطع مصرف می‌کند، وارد اولین و مهمترین بخش درمانی خود یعنی دوره سم زدایی می گردد. در این مرحله فرد با محرومیت اولیه جسمی رو به رو می شود و بدن او شروع به بازسازی و سم زدایی می کند. در این مرحله فرد از لحاظ جسمی، روانی و روحی بسیار تحت فشار است و نیاز به استراحت مطلق دارد. در چنین شرایطی مرکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد باید فضا های تفکیک شده برای این دوره از بهبودی از اعتیاد باشد.
به این معنا که افراد در حال سم زدایی باید در فضای جداگانه از بقیه مقیمان مرکز قرار داشته باشند تا بتوانند در دوره سم زدایی خود را با آرامش و در سکوت می کنند.

سالن سبز

اما افرادی که دوره سم زدایی اولیه خود را می‌گذرانند، وارد مرحله بالاتری می شوند و در اصطلاح وارد سالن سبز می شوند. در این مرحله فرد دوران اولیه و سخت سم زدایی را پشت سر گذاشته فرصت پیدا می‌کند تا با آموزش ها و جلسات روان درمانی دیگر مراحل بالاتر از بهبودی را تجربه نماید. در یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد باید شرایط محیطی به گونه‌ای باشد که فضای لازم برای افراد در این مرحله از باقیه مراحل درمانی تفکیک شده باشد تا افراد بتوانند با آسودگی خاطر به روند درمانی خود در مرکز درمانی ادامه دهند.

اما در ادامه باید گفت شرایط محیطی مرکز شامل فاکتورهای دیگری نیز می باشد که مهمترین آنها عبارتند از: نظم، نظافت، فضاهای آموزشی مناسب، آشپزخانه مجهز و امکانات تفریحی دیگر. در یک مرکز استاندارد تمامی این شرایط باید به خوبی رعایت شوند تا افراد موفق گردند که مراحل درمانی خود را سپری کنند.

شرایط عاطفی و روحی مرکز

از آنجا که اعتیاد یک بیماری روحی و روانی است و تمامی ابعاد درونی و معنوی افراد را تخریب می کند، هنگامی یک فرد تصمیم به ترک اعتیاد می گیرد و در یک مرکز درمان بستری ترک اعتیاد مقیم می شود، از لحاظ روحی و روانی بسیار تحت فشار است و آمادگی روبرویی با شرایط سخت را ندارد. مهمترین نکته ای که در یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد باید رعایت شود این است که افراد در این مراکز باید دارای شرایط مناسب روحی و عاطفی باشند و در مرکز آرامش و صلح مناسبی در محیط حاکم باشد.
اگر در یک مرکز ترک اعتیاد این موضوع مد نظر مسئولین مرکز قرار داشته باشد، شرایط مناسبی برای افراد در این مرکز فراهم خواهد شد تا افراد معتاد مقیم مرکز بتوانند با روحیه بهتری دوران اولیه بهبودی خود را پشت سر بگذارند. مهمترین فاکتورها در این زمینه نحوه برخورد مسئولین و گردانندگان مرکز درمانی با مقیمان و مددجویان مرکز است.
در یک محیط امن درمانی، محبت و احترام به مددجویان و مقیمان مرکز از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد باید بتوانند در کمال آرامش در محیط درمانی خود دوران بهبودی را سپری نمایند.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در یک مرکز ترک اعتیاد برای ایجاد شرایط عاطفی و روحی مناسب برای افراد، وجود جو آرام و شاد برای بیماران مرکز می باشد. در یک محیط آرام و شاد افراد می‌توانند با آرامش و به دور از تنش های روحی روانی و عاطفی دوران درمانی خود را سپری نمایند. برای این موضوع باید در محیط درمانی شرایط آرامش و شادی افراد فراهم شده باشد.

نکته:

یکی دیگر از مهمترین چیزهایی که برای افراد بسیار مهم است و می تواند بر روند بهبودی آنها کمک نماید و از لحاظ روحی و عاطفی افراد را حمایت کند وجود و برگزاری جلسات درمانی و بهبودی است. در یک مرکز درمانی با استفاده از روش‌های درمانی روان درمانی و گفتگو درمانی می‌توان به افراد در طی مسیر بهبودی کمک های مهمی را به انجام رساند.

شرایط و امکانات رفاهی مرکز

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در روند بهبودی افراد در یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد وجود امکانات رفاهی و سرگرمی های متنوع و سالم است که می تواند به افراد کمک شایانی نماید. هنگامی که یک فرد اقدام به ترک اعتیاد می کند از لحاظ روحی و روانی در شرایط وخیمی قرار می‌گیرد. مهمترین نشانه ها و علائم ترک اعتیاد اولیه و جسمی احساس افسردگی، ناامیدی و اضطراب است. اگر در یک مرکز درمانی شرایط و امکانات رفاهی مناسبی وجود داشته باشد افراد می‌توانند با استفاده از این امکانات رفاهی و ابزارهای مناسب دیگری که در مرکز تعبیه شده است در شرایط نامساعد روحی و روانی خود فائق آیند.
در همین رابطه مهمترین امکانات رفاهی در یک مرکز شامل موارد زیر می باشد.

 • ۱- امکانات ورزشی
 • ۲- وجود بازی ها و سرگرمی ها
 • ۳- وجود کتابخانه و دسترسی به نشریات بهبودی
 • ۴- فضای هواخوری مناسب
 • ۵- غذای مناسب برای استراحت افراد

همانطور که گفته شد افراد با استفاده از امکانات رفاهی موجود در مرکز درمانی خود می توانند دوران سخت اولیه بهبودی را پشت سر بگذارد و آمادگی لازم را پیدا کنند که مراحل بعدی بهبودی را با موفقیت تجربه نمایند. در همین راستا مرکز ترک اعتیاد اهواز با همکاری با مراکز ترک اعتیاد متعددی در سراسر کشور شرایطی را فراهم آورده تا افراد و بیماران اعتیاد بتوانند از امکانات رفاهی این مراکز بهره مند گردند.

شرایط و امکانات آموزشی

دیگر است فاکتورهای مهم در برپایی یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد وجود شرایط و امکانات آموزشی برای افراد مقیم در مرکز ترک اعتیاد است. به شکلی دقیق می توان عنوان کرد که مهمترین عامل در بهبودی از اعتیاد فاکتور آموزش است. شاید به جرات بتوان گفت که تنها راه درمان و بهبودی از بیماری اعتیاد مقوله آموزش و آگاهی است.
یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد برای احراز شرایط استاندارد باید دارای استانداردهای لازم آموزشی باشد. افراد و بیماران اعتیاد بدون آموزش و آگاهی های لازم در رابطه با بیماری و علائم اعتیاد نمیتوانند بهبودی خود را آغاز نمایند.
آموزش در بهبودی از این بیماری مهلک و پیشرونده نقش کلیدی دارد و افراد برای درمان ناگزیرند آموزش های لازم در زمینه بهبودی از اعتیاد را دریافت کند. در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد در اهواز که دارای شرایط استاندارد برای افراد و بهبودی آن زیاد است باید فاکتور های زیر را داشته باشد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • جلسات آموزشی گروهی
 • جلسات آموزشی فردی
 • مشاوره های اعتیاد به صورت فردی
 • مشاوره های اعتیاد به صورت گروهی
 • جلسات ۱۲ قدم
 • برگزاری جلسات آموزش مهارت های زندگی

در حقیقت اینها مهمترین روس جلسات آموزشی می باشند که در یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد باید وجود داشته باشند و برگزار شوند. افراد در این جلسات آموزشی می توانند با بیماری خود به نحوی شایسته آشنا شوند و راهکارهایی برای تداوم بهبودی خود را بیاموزند. اگر افراد در این کلاس ها شرکت کنند و دوران درمانی خود را به طور کامل سپری نمایند و از رهنمود ها و آموزش های موجود در مرکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد بهره مند شوند، می توانند پس از آنکه از مرکز مرخص می شوند به بهبودی خود ادامه دهند و از بازگشت دوباره به مصرف مجدد پرهیز نمایند.

کلام آخر

در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد در اهواز با ایجاد شرایط آموزشی مناسب و استاندارد در مرکز درمانی خود در اهواز شرایط مناسب و استانداردی را برای مددجویان را مقیمان خود فراهم آورده است. در این مرکز درمانی افراد با برخورداری از کلاسهای آموزشی متنوع و استاندارد در زیر نظر مشاورین و مددکاران اعتیاد می توانند از دوره های آموزشی و درمانی این مرکز بهبودی بهره مند شود.
عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره در زمینه بستری نمودن فرد بیمار در مرکز ترک اعتیاد می توانید با مشاورین مرکز تماس حاصل فرمایید.
سرفراز باشید…

تصاویر مرکز درمانی اهواز

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

2 دیدگاه دربارۀ “مرکز ترک اعتیاد در اهواز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *