کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

قدم هفتم


قدم هفتم

قدم هفتم بهبودی چیست و چه تاثیری در روند بهبودی دارد؟ فدم هفتم دارای چه نکات بهبودی است و برای پیاده سازی آن در مسیر بهبودی جه باید کرد؟

در این بخش به توضیح و تشریح قدم هفتم بهبودی خواهیم پرداخت و برای شما عزیزان در حد امکان به تشریح اجزا آن خواهیم پرداخت. همانطور که در قدم های دوازده گانه توضیح داده شد این گام‎های بهبودی به شکلی ویژه به هم پیوسته هستند و فرد برای دریافت بهبودی کامل و صحیح مجبور به کارکرد دقیق این قدمها هستند.

قدم هفتم بهبودی یکی از نقاط موثر در بازیابی فرد از بیماری اعتیاد است. در این نوشتار به تشریح و توضیح زوایای متنوع این قدم بهبودی خواهیم پرداخت. لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تیتر قدم هفتم

ما آمادگی کامل پیدا کردیم که خداوند کلیه این نواقص شخصیتی ما را برطرف کند

قدم های دوازده گانه یکی از کاربردی ترین روش های بهبودی از اعتیاد هستند. شاید به جرات بتوان گفت که تنها روش شناخته شده موفق هستند. این گام‎های بهبودی به شکلی ویژه فرد مبتلا به بیماری اعتیاد را به سمت بهبودی از اعتیاد هدایت می کنند.

در حقیقت این گامها به شکلی تخصصی پایه گذاری و طراحی شده اند که فرد در اثر کارکرد و آشنایی با آنها و آگاهی از مفهوم بیماری اعتیاد خود می تواند درمسیر بهبودی از بیماری خود قرار بگیرد.

همانطور که از تیتر قدم هفتم مشخص است، در این قدم فرد شروع به پذیرش و بر طرف نمودن نواقص شخصیتی خود که در قدم چهارم و قدم پنجم در وجود خویش شناسایی کرده است می پردازد.

مفهوم قدم هفت

مفهوم قدم هفت چیست و چگونه می توان این قدم را پیاده سازی کرد؟ قدم هفتم چه تاثیری در زندگی افراد دارد؟
قدم هفتم یکی دیگر از زنجیره دوازده قدمی است که فرد برای بهبودی از اعتیاد خود می بایست این مرحله از درمان اعتیاد را نیز به خوبی پیاده سازی و اجرا نماید. این گام بهبودی در حقیقت مرحلهای از بهبودی است که فرد در آن به بازشناسی اخلالات و مشکلات درونی خود می پردازد.

نحوۀ کارکرد صحیح قدم هفتم بسیار واضح و کاربردی است. به این معنا که فرد با اطلاعات و داده هاییکه از طریق کارکرد قدم چهارم و پنجم بدست آورده، می تواند به رفع و مرتفع سازی نواقص شخصیتی و روحی خود بپردازد. قدم هفت یک قدم روحانی است که به فرد در حال بهبودی از لحاظ روحانی و عاطفی کمکشایانی می نماید.

مبنای قدم هفت بر اساس کمبود فضایلی است که یک فرد معتاد در طول حیات خود نتوانسته آنها را به شکلی صحیح و انسانی بیاموزد. بر همین اساس قدم هفتم با آگاهی هایی که فرد برای بازگشت به زندگی سالم خود نیاز دارد، می تواند فرد را در مسیر بهبودی ثابت قدم نگاه دارد و حرکت رو به جلوی او را به بهترین وجه ممکن به انجام برساند.

کارکرد صحیح قدم هفت

همانطور که پیشتر گفته شد قدم هفت یکی از ارکان حرکت روحانی است که فرد برای دستیابی به بک زندگی سالم و عاری از اعتیاد به آن نیاز دارد. بیماری اعتیاد بسیار پیچیده و مهلک.است و برای بهبودی از آن به یک متد و روش قدرتمند نیاز است. قدم هفت کامل کننده ۶ قدم پیشین خود است. به این شکل که در قدم ششم فرد با یافتن نواقص شخصیتی که با بنیان آن در قدم چهارم و پنجم آشنا شده است می تواند به بررسی دقیق و موشکافانه نواقص شخصیتی که باعث شعله ور شدن اعتیاد شده است بپردازد.

یکی از مهمترین علل اعتیاد در افراد وجود اشکالات و نواقص شخصیتی است که پیوسته باعث ایجاد دردهای حسی و عاطفی می شوند. به این شکل که این نواقص باعث بروز رفتارهای اعتیادی و برخوردهای معتادگونه و تصمیمات ناصحیح می شوند که موجب سرخوردگی، انزوا، حسرت و بسیاری از احساسات دردناک دیگر می شوند. حسادت، خشم، شهوت، انحرافات فکری معتادگونه و بسیاری از نواقص دیگر که البته سرچشمه تمام این نواقص نفس یا همان ( EGO ) است. می توان گفت که نواقص شخصیتی ابزار اعتیاد فعال برای تدام یافتن آن هستند.

کلام آخر

در قدم هفتم بهبودی فرد با کمبودهای اخلاقی خود که برای زندگی در یک جامعه انسانی به آنها بسیار زیاد نیاز دارد آشنا می شود. آنچه که بسیار حائز اهمیت است موضوع تداوم بهبودی است که با کارکرد دوازده قدم می تواند ادامه یابد. کارکرد این قدمها بسیار تاثیر گذار و کاربردی و بواسطه آنمی توان از دام اعتیاد رها شد. اعتیاد یک بیماری فعال و خانمان سوز است که فرد بیمار را به انحطاط و نیستی می کشاند.

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با کادری از مشاورین زبده در زمینه اعتیاد توانسته با در میان گذاشتن تجربیات خود با مددجویان و به کمک خداوند زندگی جدیدی را به همدردان و معتادان در حال بهبودی هدیه دهد. عزیزان و همراهان ارجمند برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره مشاورین کمپ ترک اعتیاد اهواز با ما تماس حاصل فرمایید.

5 از 1 رای

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *