کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

قدم نهم بهبودی


قدم نهم بهبودی

قدم نهم بهبودی کدام است و برای کارکرد صحیح آن چه باید کرد؟ آیا برای کارکرد صحیح قدم نهم بهبودی به اطلاعات خاصی نیاز است؟

تیتر قدم نهم بهبودی

ما بطور مستقیم در هر جا که امکان داشت از این افراد جبران خسارت کردیم، مگر در مواردی که اجرای این امر به ایشان یا دیگران لطمه بزند.

 

از آنچه در تیتر قدم نهم بهبودی بر می آید این قدم به شکلی کاربردی ادانه قدم هشتم بهبودی است و به نوعی این قدم را پیاده سازی و اجرا می کند. در این قدم بهبودی که یکی دیگر از قدم های دوازده گانه بهبودی است، به شکلی کارآمد فرد به بازسازی و ترمیم روابط شکسته شده خود می پردازد.

 

آسیب هایی که فرد در دوران اعتیاد خود به اطرافیان، دوستان و یا حتی اجتماع وارد کرده است به شکلی دردناک فرد را در دوران بهبودی سرخورده و سرافکنده می‎کند. هنگامی که فرد اعتیاد خودرا متوقف می کند و تصمیم به تغییر زندگی می گیرد، با کوهی از اشکالاتی که بیماری اعتیاد برایش بوجود آورده روبرو می گردد.

ماهیت قدم نه بهبودی

در دوران بهبودی از اعتیاد فرد به هوشیاری دست می یابد و با این اشکالات روبرو می شود و می تواند از اثرات مخرب اعتیادش آگاه گردد. در این میان فرد با دنیایی از مشکلات و اشکالاتی که در اثر اعتیاد برایش پیش آمده روبرو می گردد. به همین دلیل فرد برای بهبودی کامل از اعتیاد ناگزیر است که اشکالات بوجود آمده را به شکلی انسانی و مثبت مرتفع نماید.

قدم نهم بهبودی به طریقی زندگی و روابط فرد را دستخوش تغییر می‎کند. این قدم بهبودی برای فرد شرایطی را فراهم می آورد تا فرد بتواند مسئولیت اشتباهات خود را به عهده بگیرد. در قدم ششم و قدم هفتم فرد با نواقص و کمبودهای خود آشنا شد و توانست با آگاهی از آنها بر ترس و غرور خود فائق آید.

در این قدم فرد سعی می کند مسئولیت خطاهای خود را بپذیرد و در صدد جبران آن بر می آید. یک فرد معتاد هرگز قادر نبوده تا با افرادی که به آن ها خسارت زده است، بنشیند و مستقیما از آن ها جبران خسارت نماید. به کمک آمادگی روحانی که در قدم های قبلی کسب کرده است. اگر فرد به محدودیت ها و ناتوانی های خود اقرار نکرده باشد، پایگاه و بنیادی که به آن در هنگام جبران خسارت تکیه کند را نداشت.

نکته مهم

برای پیاده سازی قدم ها در زندگی فرد می بایست رابطه خود را در قدم های پیشین با خداوند که خود درک کرده است ارتقاء داده باشد تا بتواند قدم نهم را کار کند.

قدم چهارم و قدم پنجم به شکلی ویژه فرد را با نقاط مثبت و منفی اش آشنا می سازد و می تواند به او در برداشتن قدم های بعدی کمک و راهنمایی نماید و احتمالا هنوز در مورد مسئولیت های شخصی خود سردر گم می بود.

آمادگی نهایی که فرد در این قدم و قبل از شروع جبران خسارت به آن نیاز دارد، تقویت صفاتی است که از قبل در فرد موجود بوده است. مقدار بصیرت، خود آگاهی و بخششی که ما قادر هستیم در طی فرآیند جبران خسارت به کار بریم، با تجربه فرد از قدم های قبلی و اندازه تلاشی که تمایل داریم تا برای بهبودی خود مصرف کنیم، رابطه مستقیم دارد .

کلام آخر

آنچه که در شالوده قدم ها پنهان است، قوه روحانی و روحی است که فرد در اثر کارکرد قدم های دوازده گانه بدست می آورد. کارکرد دوازده قدم به شکلی ویژه بر روی روحیات فرد تاثیر می گذارد و او را از فردی واپس گرا و خجول به فردی اجتماعی و روشن بین تبدیل می کند.

در قدم نهم بهبودی فرد با رویارویی عاطفی و حسی خود به شکلی ویژه می تواند به بازیابی و بازپروری خود کمک نماید و آمادگی رویارویی با یک زندگی توام با هوشیاری را بدست بیاورد.

در انتها فرد با کارکرد قدم نهم بهبودی آمادگی لازم برای کار کرد قدم دهم که خود یکی از مهترین قدم های بهبودی است را پیدا می کند. مسئولیت پذیری و پذیرش خود یکی از دستاوردهای مهم قدم های دوازده گانه است که یک فرد معتاد می تواند در زندگی خود بدست آورد.

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با وجود کادری با تجربه و متخصص در زمینه بهبودی از اعتیاد توانسته نتایج درخشانی در زمینه ترک اعتیاد را بدست آورد. عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره لطفا از طریق راههای ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *