کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

قدم ششم

قدم ششم بهبودی

قدم ششم بهبودی چیست؟ این قدم بهبودی شامل چه نکاتی است و چگونه می توان ازطریق آن بهبودی را گسترش داد؟ بهترین روش کارکرد قدم ششم چیست؟

همانطور که در قدم پنجم گفته شد، فرد با کارکرد پنج قدم نخست به اشکالات و اختلالات عاطفی خود پی می برد. کارکرد قدم های نخست به شکلی دقیق و بسیار کاربردی و البته ساده فرد را با همه اشکالات و معضلات عاطفی و روحی اش آشنا می کند.

تیتر قدم ششم

ما آمادگی کامل پیدا کردیم که خداوند کلیه این نواقص شخصیتی ما را برطرف کند

بهبودی از اعتیاد یکی از پیچیده ترین پدیده هایی است که بشر در طول تاریخ با آن روبرو بوده است. اعتیاد یک بیماری پیشرونده چند بعدی است که مهمترین اشکالاتی که مفهوم بیماری اعتیاد ایجاد می کند، در حقیقت اشکالات شخصیتی و عاطفی تبدیل به نواقص شخصیتی پیچیده ای می شود که فرد برای بهبودی از اعتیاد ناچار است بر روی این نواقص شخصیتی کار کند.

قدم ششم در اصل تمرکز ویژه ای به این نواقص شخصیتی دارد که در قدوم های پیشین شناخته شده اند. همانطور که در تیتر این قدم مشخص است فرد برای دریافت بهبودی می بایست با این نواقص شخصیتی آشنا گردد و نسبت به وجود آنها کاملا آگاه گردد.


قدم ششم

تشریح قدم ۶ بهبودی

هنگامی که یک فرد وارد مراحل بهبودی خود می‎شود ناچار از رشد و گسترش آگاهی خود نسبت به بیماری خویش است. قدم ششم در حقیقت آغاز بازیابی در قدم های دوازده گانه است. در این قدم فرد تمامی اطلاعاتی را که در رابطه با خود و بیماری اش بدست آورده است را گرد آوری می کند و شروع به بازسازی و بازنویسی پیش نویس‎های خود می کند.

در قدم پنجم بهبودی فرد با باورها و پیام‎های ناخود آگاهی خود آشنا می شود. در حقیقت باورها و اعتقاد فرد نسبت به خویش و پیرامونش، تمامی رفتار و عملکرد او را تعیین می‎کند.

باورهای ناخود آگاهی فرد و آنچه او نسبت به پیرامون خود و فردیتش باور دارد، در حقیقت زندگی او را شکل می دهد. زندگی و نوع رفتار انسانها تماما بر اساس سیستم باورمندی شان شکل می گیرد. هنگامی که یک فرد معتاد در حال بهبودی قدم ششم  را در زندگی و مراحل بهبودی اش پیاده سازی و اجرا می کند، لیست نواقص شخصیتی و عاطفی خود را که در قدم چهارم و پنجم بدست آورده  را در این قدم بازشناسی می کند تا بتواند در مسیر بهبودی خود و در قدم هفتم آن را مرتفع سازد.

چگونگی عملکرد قدم شش

قدم ششم یکی دیگر از مراحل دوازده گانه بهبودی است که یک فرد در مسیر بهبودی خود از اعتیاد با آن آشنا می شود. بنیان قدم ششم بر اساس شناخت و بازشناسی نواقص شخصیتی شکل گرفته است. در این قدم بهبودی فرد به شناخت و آگاهی از اشکالات و نواقص شخصیتی خود می رسد و می تواند در دوران بهبودی خود به مرتفع سازی آنها بپردازد. در این قدم بهبودی فرد هر نقص شخصیتی و رفتاری خود را پس از بازشناسی و آنالیز دقیق مرتفع می سازد در حقیقت در این قدم فرد معتاد روانکاو و درمانگر خود می شود و می تواند اشکالات خود را بدون مقاومت شناسی کند تا در مسیر بهبودی قرار دهد.

کلام آخر

در قدم های دوازده گانه بهبودی فرد وارد مسیری روحانی می گردد که به واسطه قدم ها می تواند از لحاظ روحی، روانی و شخصیتی به سطح بالایی رشد نماید و از آن شخصیت بیمارگونه و معتاد کیلومترها فاصله بگیرد. همانطور که در مقالات پیشین گفته شد قدم ها به شکلی کاملا دقیق پیوسته و منسجم هستند و برای دریافت بهبودی کامل و اثر بخش می بایست آنها را به دقت بازنوازی و کار کرد.

یک فرد معتاد به شکلی دردناک از احساسات ناخوشایندی رنج می برد که پیوسته به یک مسکن قوی احساس نیاز می کند. این نکته قابل ذکر است که اگر یک فرد نتواند مشکلات عاطفی و روحی خود را مرتفع سازد ناچار می شود به زندگی گذشته خود باز گردد. مهمترین کاری که یک فرد بیمار و معتاد می تواند برای خویش انجام دهد کارکرد صحیح و اصولی دوازده قدم بهبودی است.

 

در ادامه قدم ششم با اصول روحانی قدم هفتم کامل می گردد و می تواند به خوبی بر روحیات و احساسات درناک فرد تاثیر دقیق و بسزایی داشته باشد. در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ، مشاورین و خدمتگزاران با تجربه این مرکز با در اختیار گذاشتن اصول بهبودی ۱۲ قدم می کوشند بهترین سرویس و کمک را به مددجویان ارائه دهند.

5 از 3 رای

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *