کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

علائم اعتیاد به حشیش | معرفی و شناخت اعتیاد به حشیش (۱)

علائم اعتیاد به حشیش

یک ماده مخدر است که در بسیاری از نقاط جهان از آن استفاده می شود. این ماده مخدر یکی از پرمصرف ترین مواد مخدر در جهان است و به نامهای مختلفی مانند ماری جوانا الف نام های دیگر مشهور است. این ماده مخدر از گیاه شاهدانه تولید می‌شود که حاوی مقادیر زیادی از ماده شیمیایی هیدرو کانابینول می باشد. این ماده سطح هوشیاری را تغییر داده و باعث ایجاد احساس آرامش در فرد می‌گردد، به همین دلیل یک ماده مخدر پرطرفدار است.
در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ، تیم حرفه ای حاضر در مراکز همکار ما مراقب های کاملی در مورد وابستگی و اعتیاد به حشیش ارائه داده می شود. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان دچار اعتیاد به حشیش شده اید، می توانید از خدمات کمپ ترک اعتیاد اهواز و مراکز همکاران در زمینه ترک اعتیاد خود کمک دریافت کنید.

اگر از اعتیاد به حشیش رنج می برید، ما امیدواریم که در هنگام انتخاب یک مرکز ترک اعتیاد، از خدمات مراکز ما بهره ببرید شروع مسیر بهبودی از اعتیاد خود به شما کمک نمایم. درمان اعتیاد به حشیش می تواند به عنوان بخشی از برنامه درمانی یک معتاد که شامل یک دوره ۲۸ روزه می باشد که البته به شرایط فرد و شدت اعتیاد او بستگی دارد شامل مراحل مختلفی باشد.

اثرات اعتیاد و مصرف حشیش کدامند؟

مصرف اعتیاد به حشیش بر روی سیستم عصبی مرکزی فرد تاثیر می گذارد و به شکلی باعث ایجاد احساس آرامش، سرخوشی خفیف، افزایش اشتها و درک تغییریافته از محیط و زمان می گردد. افراد غالباً برای تقویت احساسات ناخوشایند خود و رفع استرس و تنش ناشی از فشارهای کاری، تحصیلی و یا خانوادگی از حشیش استفاده می کنند.
اما اثرات منفی و کوتاه مدت مصرف حشیش شامل احساس تهوع، حالات پارانوئید و اضطراب و همچنین افزایش ضربان قلب و فشار خون می باشد، در حالیکه سردرگمی عمومی و توهم می تواند مصرف حشیش را به یک تجربه ناخوشایند تبدیل نماید.

ماده مخدر حشیش ممکن است از آن در طبخ غذاهای خاصی مورد استفاده قرار گیرد و پخته شود و به صورت خوراکی آن را مصرف نمایند. در برخی از نقاط جهان نیز شاهد تغییراتی در مورد قانون من استفاده از این نوع ماده مخدر در مصارف پزشکی و تفریحی هستیم. با این حال باید بدانیم که این ماده مخدر مانند الکل، دخانیات، داروهای ضد درد و یا سایر داروهای قانونی پتانسیل اعتیاد و سوء مصرف را دارد افراد می‌توانند به حشیش اعتیاد پیدا کند.
اما برخی معتقدند که حشیش یک ماده مخدر بی خطر و بی ضرر است، اگرچه سوء استفاده از آن منجر به اعتیاد در برخی افراد که در معرض مصرف این نوع ماده هستند رخ می دهد. افرادی که در نوجوانی شروع به استفاده از حشیش می کنند، احتمال معتاد شدن آنها افزایش می یابد باید گفته شود که آسیب طولانی‌مدت به سلامت روانی فرد افزایش خواهد یافت زیرا مقادیر بیشتری از این نوع ماده مخدر اعتیاد آور توسط فرد مصرف می شود.

معرفی ماده مخدر حشیش

برای شناخت اعتیاد حشیش لازم است با این نوع ماده مخدر بیشتر آشنا شد. در همین رابطه شاهدانه به عنوان ماری جوانا، الف، و علفهای هرز نیز شناخته می شود. یک ماده ترکیبی از برگ های خشک شده، گل و ساقه گیاه شاهدانه است و یکی از رایج ترین مواد مخدر غیرقانونی در انگلستان است. این ماده مخدر بیشتر به صورت سیگار و یا از طریق لوله دود می شود و ممکن است این ماده مخدر را با دم کردن در چای یا پخت نان در برخی غذاها مورد استفاده قرار دهند.
سیستم عصبی مرکزی فرد را تحت تاثیر قرار می دهدو احساساتی مانند آرامش، سرخوشی های خفیف، افزایش اشتها را ایجاد می نماید. بسیاری از افراد به اشتباه باور دارند که این نوع ماده مخدر و اعتیاد به حشیش بی خطر و بی ضرر است، اگرچه در صورت اعتیاد به حشیش افراد خود را در معرض آسیبهای فوری و طولانی مدت قرار می دهند.

اعتیاد به حشیش باعث می‌شود که فرد دائماً وسوسه و اشتغال فکری در رابطه با مصرف این ماده را داشته باشد میزان آن به صورت فزاینده‌ای افزایش می یابد و سلامتی فرد را تهدید می کند.

علائم اعتیاد حشیش

مانند همه انواع مواد مخدر اعتیاد آور، اعتیاد به حشیش دارای علائم و نشانه های متفاوتی می باشد که بر اساس شدت این نوع اعتیاد می‌تواند از نظر ظاهری، روانی و درونی در فرد متغیر باشد.
مهمترین علائم رایج سوء مصرف ماده مخدر حشیش عبارتند است:

علائم رفتاری

غیبت‌های مکرر از محل کار و یا تحصیل.
کاهش عملکرد در محیط کاری و یا تحصیلی.
از دست دادن علاقه به فعالیت ها و رویدادهای مهم زندگی.
دروغگویی، پنهان کاری و اشکال دیگر فریب کاری مربوط به مکان و فعالیت ها.
نگهداری از لوازم مصرف ماده مخدر.
عدم کنترل در مصرف و یا متوقف ساختن و کاهش آن.
اجبار به مصرف حشیش حتی در هنگام رانندگی و انجام فعالیت های مهم و خطرناک.

علائم جسمی

مهمترین علائم جسمی که افراد دارای اعتیاد به حشیش دارند عبارتند از:

پرخون شدن چشم ها و قرمزی مفرط.
خشک شدن دهان.
افزایش اشتها.
خستگی و بی حالی.
خواب آلودگی بیش از حد.
اختلال در تعادل فردی.
عدم هماهنگی مناسب.
عدم توجه به نظافت و بهداشت.

علائم روانی اعتیاد به شاهدانه

مهمترین علائم اعتیاد به حشیش می تواند شامل موارد زیر باشد:

مشکل در تمرکز.
تاخیر در پاسخگویی.
قضاوت ضعیف و ناصحیح.
اختلال در پی گیری گذشت زمان
بی تفاوتی
نوسانات خلقی
تحریک پذیری
پارانویا

علائم اجتماعی اعتیاد به شاهدانه

ترک خانواده و دوستان و عدم رابطه نزدیک با آن ها
معاشرت با افراد معتاد به حشیش

تاثیر سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد

اعتیاد می تواند تاثیرات مخرب زیادی بر زندگی فرد ایجاد نماید این اثرات بسته به مدت و شدت اعتیاد به حشیش می‌توانند نتایج منفی زیانباری بر فرد و زندگی‌اش تحمیل نماید که مهمترین آنها عبارتند از
مشکلات قلبی و ریوی
صدمات ناشی از نعشگی حشیش
مشکلات مالی
مشکلات حقوقی
مشکلات خانوادگی
مشکلات عاطفی در روابط شخصی
کاهش عزت نفس و احساس دائمی ناامیدی

قطع مصرف بهبودی از اعتیاد


علائم اعتیاد به حشیش

یک فرد تصمیم می گیرد اعتیاد به حشیش را متوقف سازد، می بایست وارد یک برنامه درمانی جامعه شود و بدین شکل می تواند از آسیب های بعدی جلوگیری به عمل آورد همچنین می تواند از آسیب هایی که در گذشته در اثر مصرف حشیش وارد شده است بهبودی پیدا کند.
هنگامی که یک فرد از کمک های تخصصی برای ترک اعتیاد استفاده می کند وارد یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد می شود می تواند مهارت های حرفه ای دیگری را علاوه بر بهبودی از اعتیاد مانند مهارت های زندگی موفق را بیاموزد تا زندگی پربار تر و رضایتبخش تری را تجربه نماید.

علائم مصرف حشیش

هنگامی که یک فرد اعتیاد به شاهدانه پیدا می کند، از لحاظ روانی به شدت به این ماده مخدر اعتیاد پیدا می کند و وابسته می شود و به شکل پیچیده بدن فرد با مصرف این ماده مخدر سازگار می گردد و هنگامی که فرد تلاش می کند تا استفاده از حشیش را متوقف کند، جسم او علائم ناخوشایند و واکنش های بدی را از خود نشان می دهد.
در همین رابطه و طبق گفته های پیشین علائم ترک در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد و به چندین عامل دیگر بستگی داشته باشد. با این حال رایج‌ترین علائم ترک اعتیاد به حشیش عبارتند از:

وسوسه های شدید مصرف حشیش
مشکلات خواب
سرگیجه های مداوم
مشکل تمرکز
از دست دادن اشتها
اختلالات جنسی
تحریک پذیری
افسردگی
از آنجا که مصرف و اعتیاد به حشیش می تواند به مرور زمان توانایی فرد برای ترک اعتیاد را کاهش دهد و به مرور از بین ببرد، دلایل زیادی وجود دارد که فرد از کمک های تخصصی یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد برای ترک اعتیاد خود استفاده نماید. در این مراکز ترک اعتیاد فرد می تواند یک برنامه جامع درمانی برای بهبودی از اعتیاد را دریافت نماید.
در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ بیماری اعتیاد می تواند از مراقبت‌های ویژه متخصصان با تجربه در زمینه اعتیاد را در یک محیط امن درمانی تجربه نماید.

در مراکز درمانی تخصصی اعتیاد فرد می تواند با کمک افراد اعتیاد خود به حشیش را متوقف سازد و تجربه موفقی از سم زدایی اعتیاد خود را تجربه نماید. اما نکته مهم این است که اولین گام اساسی در مسیر بهبودی از اعتیاد پرهیز کامل از هرگونه مصرف ماده مخدر و حشیش میباشد.

درمان اعتیاد به شاهدانه

اگر فردی سعی کرد که اعتیاد خود به حشیش را متوقف نماید و در محیط خانه نتوانست به تنهایی این کار را انجام دهد مهم است که از کمک های تخصصی دیگر که دارای شرایط درمانی حرفه‌ای هستند کمک بگیرد. یکی از موثرترین روش های درمانی استفاده از قدم های دوازده گانه و دریافت کمک های تخصصی و مشاوره های فردی و گروهی در یک مرکز ترک اعتیاد است.
نکته مهم آن است که اعتیاد به حشیش می تواند پتانسیل های فرد را برای دستیابی به یک زندگی شاد و سالم از بین ببرد و زندگی او را به تباهی بکشاند. در نتیجه کمک گرفتن از افراد متخصص در زمینه اعتیاد به مواد مخدر می تواند در طی مسیر بهبودی از اعتیاد بسیار کمک کننده و موثر باشد.

مراقبت های ویژه متخصصین در زمینه اعتیاد

در زمینه ترک اعتیاد به حشیش مرکز ترک اعتیاد اهواز با معرفی مراکز درمانی همکار خود آماده خدمت رسانی به افراد وابسته به حشیش و خانواده های آنها می باشد. ارائه خدمات حرفه‎ای در مراکز ترک اعتیاد شامل موارد زیر می باشد.
مراقبت فردی: مهم این است که هیچ زمان دو نفر یکسان نیستند و هرگز نمی توان برای دو فرد که به یک نوع ماده مخدر وابستگی دارند یک رویکرد درمانی را انتخاب کرد.
تجربه درمانی: در مراکز ترک اعتیاد هم کار اهواز کمپ نشان دهنده نیازها، نقاط قوت، چالش ها و اهداف شخصی فرد بیمار است.
سرفراز باشید…

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *