کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد | شرایط کمپ ترک اعتیاد

شرایط کمپ ترک اعتیاد

زمان مطالعه : دو دقیقه

مهمترین شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد چیست و چگونه می توان آن را شناخت؟ آیا بدون در نظر گرفتن شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد می توان در آن بستری شد؟

در نوشتار پیش رو کمپ ترک اعتیاد اهواز با بررسی شرایط رفتن به یک مرکز ترک اعتیاد سعی کرده تا مطالب مهمی را در این رابطه در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید، لطفاً این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

با گسترش روز افزون اعتیاد در جامعه و همه گیری این بیماری، موضوع بهبودی از اعتیاد به انواع مواد مخدر یکی از مهم ترین دغدغه های افراد

و خانواده ها در جامعه شده است. بسیاری از افراد مبتلا به اعتیاد پس از سال‌ها رنج و عذاب سعی می‌کنند به طرق مختلف مصرف مواد مخدر خود را قطع کرده و بهبودی خود را آغاز کنند. در این مسیر استفاده از مراکز درمان اعتیاد که به کمپ ترک اعتیاد شناخته می شوند، یکی از بهترین شیوه های درمانی برای ترک اعتیاد می باشد.

آشنایی با شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد

در این راه به دلیل اینکه اعتیاد یک بیماری چند وجهی است که فرد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، استفاده از کمک های جمعی و گروهی یکی از موثرترین روش ها برای کمک به افراد معتاد به مواد مخدر یا الکل است. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله در مورد شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد با شما صحبت کنیم و شما را با شرایط و ملزومات و همچنین نحوه بستری شدن در یک کمپ ترک اعتیاد بیشتر آشنا کنیم.

 

همانطور که میدانیم سوالات بیشماری برای افراد و خانواده های آنها برای بستری شدن در یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد وجود دارد که پاسخ به آنها می تواند راهگشای این عزیزان باشد که مهمترین این سوالات عبارتند از :

 • مهمترین مقررات و شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد چیست؟
 • آیا استفاده از داروهای گیاهی برای ترک اعتیاد موثر و مناسب است؟
 • آیا برای ترک اعتیاد میتوان در خانه و به صورت سرپایی اقدام کرد؟

 

پاسخ به این سوالات می تواند راهگشای بسیاری از افراد باشد، زیرا این دسته از سوالات ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است و در بسیاری از اوقات پاسخ شفافی در رابطه با این گونه سوالات وجود ندارد. به همین دلیل در این مقاله به این سوالات به طور کامل پاسخ داده شده است تا راهگشای شما همراهان ارجمند باشد.

مهمترین شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد چیست؟

همانطور که پیشتر در مقاله هزینه کمپ ترک اعتیاد عنوان شد، برای آن که یک فرد بتواند در یک مرکز ترک اعتیاد بستری شود باید شرایط و استانداردهایی را از قبل بداند و در نظر بگیرد تا بتواند بهترین کمپ ترک اعتیاد را که می تواند به او کمک های تخصصی مناسبی را ارائه دهد، انتخاب نماید.

اولین قدم

اما برای اولین قدم و برای آن که فرد بتواند در یک مرکز درمان اعتیاد بستری شود، داشتن مدارک معتبر شناسایی اهمیت ویژه ای دارد که هویت فرد معتاد و خانواده او را مشخص می کند. در بسیاری از مراکز درمان اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز افراد برای بستری شدن در مرکز درمان اعتیاد باید حتماً یک معرف و همراه با خود داشته باشند که بتواند مسئولیت فرد مددجو را به عهده گرفته و روند درمانی و شرایط بستری شدن فرد را به خوبی ضمانت کند.

 

در حقیقت پس از مشخص شدن نوع مصرف و اعتیاد فرد معتاد، همراهی یک معرف معتبر که از خانواده درجه یک می باشد، می‌تواند پس از آزمایشات لازم توسط متخصصین مرکز، بستری شود.

 

برخی از مراکز ترک اعتیاد استاندارد دارای متخصصین اعتیاد هستند و می‌توانند مددجویان را مورد معاینه اولیه قرار دهند. پس از معاینات و آزمایشات اولیه فرد مددجو وارد مرکز شده و برای شروع روند درمانی خود، مقیم مرکز می گردد.

بخش سم زدایی

برای آشنایی بیشتر با شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد ، فرد پس از پذیرش اولیه وارد مرکز شده و در بخش سم زدایی کمپ ترک اعتیاد روند درمانی خود را آغاز کرده و به سم زدایی جسمی و روانی خود با کمک متخصصین و زیر نظر مشاورین اعتیاد می پردازد.

 

در مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز، افراد زیر نظر متخصصین اعتیاد و مشاورین با تجربه، دوران درمانی خود را آغاز کرده و با سپری نمودن جلسات آموزشی و بالینی فردی و گروهی، این دوران را با موفقیت و در شرایط کاملاً استاندارد سپری می‌کنند.

 

از طرف دیگر افراد در دوران درمانی خود آموزش‌های لازم در زمینه مهارت های ارتباطی و همچنین مهارت های زندگی را می آموزند تا بتوانند پس از مرخص شدن از مرکز درمان اعتیاد به زندگی خود بدون مصرف مواد مخدر با موفقیت ادامه دهند و از بازگشت مجدد به مصرف جلوگیری به عمل آورند.

آیا کپسول های گیاهی ترک اعتیاد می توانند به افراد کمک کنند؟


شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد

شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد و بهبودی از بیماری اعتیاد یکی از تخصصی ترین و پیچیده ترین مسائلی است که افراد می‌توانند با آن دست به گریبان باشند. همانطور که پیشتر در مقاله ماهیت بیماری اعتیاد توضیح داده شد اعتیاد یک بیماری چند وجهی روحی و روانی است که افراد برای درمان از آن نیاز به کمک های تخصصی و اطلاعات و دانش دقیقی در رابطه با اعتیاد دارند.

 

این که بسیاری از افراد حتی خود افراد معتاد به مواد مخدر، نمی‌دانند که اعتیاد یک بیماری جسمی نیست و بخش جسمانی اعتیاد تنها بخش بسیار کوچکی از بیماری اعتیاد محسوب می شود و در این مسیر افراد با قطع مصرف هرگز نمی توانند بهبودی خود را از این بیماری مهلک پیدا کنند.

 

در حقیقت می توان گفت که بهبودی از اعتیاد یک روند طولانی مدت روحی، روانی و عاطفی است که افراد با دریافت کمک های تخصصی می توانند به آن دست یابند و تقریباً هیچ ارتباطی به مسائل جسمانی ندارد. اعتیاد به مواد مخدر و مصرف آن تنها مسکنی بر دردهای عاطفی و روانی افراد است که فرد برای رهایی از مشکلات درونی و عاطفی خود مجبور به مصرف یک ماده مخدر یا مسکن است.

روند درمان اعتیاد

می توان گفت که روند درمان افراد معتاد به شکلی کاملاً درونی است و با موضوعات روحی و روانی سر و کار دارد و افراد تنها با قطع مصرف و یا جایگزین کردن ماده مخدر خود نمی توانند از این بیماری مهلک رهایی یابند.

 

نهایتاً می‌توان گفت که داروهای گیاهی که عموماً به صورت سنتی تهیه می‌شوند و غالباً حاوی مقداری مواد مخدر نیز هستند به هیچ وجه نمی توانند کمکی به افراد در ترک اعتیاد کنند. به سادگی می توان گفت که روند درمان افراد معتاد از زمانی آغاز می شود که فرد به طور کامل از هرگونه ماده مخدر پرهیز می‌کند و به طور کامل آن را قطع می کند.

آیا روش های سرپایی در خانه می تواند موثر باشد؟

به صورت کاملاً روشن و واضح و با قطعیت می توان گفت خیر. افراد معتاد به مواد مخدر پس از سالها استفاده از مواد مخدر و آسیب های فراوان روحی، روانی و جسمانی ناشی از آن به هیچ وجه نباید از روش ترک اعتیاد سرپایی استفاده کنند. در همین رابطه حتی افرادی که زمان کمتری مبتلا و درگیر اعتیاد فعال بوده اند نباید به صورت خودسرانه و یا حتی با استفاده از مراکز درمان سرپایی اقدام به ترک اعتیاد کنند، زیرا اعتیاد به هیچ وجه یک موضوع جسمی نیست و بدون کمک های تخصصی مشاورین و افراد زبده و با تجربه در زمینه ترک اعتیاد نمی توان از این بیماری مهلک بهبودی پیدا کرد.

 

اعتیاد به مواد مخدر تقریباً هیچ ارتباطی به مصرف مواد مخدر ندارد. شاید برای بسیاری از افراد این جمله بسیار عجیب به نظر برسد اما اعتیاد به هیچ وجه یک بیماری جسمی نیست بلکه تنها بخش کوچکی از آن مربوط به واکنش های شیمیایی جسم فرد نسبت به مصرف مواد مخدر می باشد و بخش اعظم آن مربوط به مسائل روانی و روحی است که فرد را به شدت تحت تاثیر قرار داده و وادار به مصرف مواد مخدر می کند.

مشکلات ترک اعتیاد در خانه

در نتیجه برای رهایی و بهبودی از اعتیاد لازم است تا فرد بر روی مشکلات درونی، عاطفی و روحی خود به خوبی با کمک متخصصین کار کرده و مسائل و مشکلات را از درون مرتفع نماید. در چنین شرایطی افراد هنگامی که مصرف مواد مخدر را ترک می‌کنند با حالت ها و مشکلات درونی پیچیده‌ ای روبرو می‌شوند که ممکن است فرد را در آستانه مرگ قرار دهد.

 

در رابطه با شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد پیشنهاد ما این است که حتماً برای ترک اعتیاد از مراکز درمان اعتیاد استاندارد که در سطح کشور وجود دارند و دارای شرایط تخصصی و درمانی مناسبی برای کمک به افراد معتاد هستند کمک بگیرید.

 

می‌توان گفت هنگامی که فرد به صورت فردی تصمیم می گیرد که در خانه قطع مصرف کرده و ترک نماید با مشکلات عدیده ای روبرو می شود که برخی از آنها عبارتند از :

 • مشکلات شدید احساسی
 • اختلالات فکری و روانی شدید
 • توهم و دردهای عاطفی
 • احساس خلا و پوچی مزمن
 • دردهای روان تنی شدید
 • اضطراب بی‌قراری و افسردگی مزمن
 • تشنج
 • اضطراب شدید روانی و روحی

می‌توان گفت که این مشکلات مهمترین موضوعاتی است که یک فرد پس از قطع مصرف مواد مخدر با آن روبرو می شود و برای آنکه بتواند مصرف خود را در نقطه ای از فعالیت باز دارد باید حتماً بر روی این مشکلات درونی و عاطفی با کمک متخصصین کار کند و آنها را مرتفع نماید.

 

پرواضح است که افراد معتاد بدون کمک های تخصصی متخصصین امر اعتیاد به هیچ وجه نمی توانند با این مسائل و مشکلات روبرو شده و آنها را مرتفع نمایند.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره ترک اعتیاد در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار مرکز ترک اعتیاد اهواز لطفاً با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

سرفراز باشید …

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *