کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

جلسات ماتریکس


جلسات ماتریکس مرکز پرتو

جلسات ماتریکس کدامند؟ برای استفاده از جلسات ماتریکس چه باید کرد؟ آیا شیشه جزو مواد اعتیاد آور است؟ ماده مخدر شیشه چیست؟ آیا اعتیاد به ماده مخدر شیشه درمان پذیر است؟ نحوه درمان و طول درمان اعتیاد به شیشه چگونه است؟ درمان ماتریکس چیست؟ آیا روش درمانی ماتریکس موثر است؟

درمان ماتریکس چیست

جلسات درمانی ماتریکس یک روش درمانی غیر دارویی برای وابستگان به ماده مخدر شیشه است. این روش توسط یک موسسه آمریکایی برای درمان اعتیاد به شیشه معرفی شد و معروفترین روش درمان اعتیاد به شیشه در سراسر دنیاست.

مراحل درمانی جلسات ماتریکس

درمان ماتریکس به شکل هفته ای حداقل دو جلسه در هفته با حضور درمانگر و بیمار برای یک دوره حداقل سه ماهه طراحی و تنظیم شده است. طول دوره درمان به شرایط ذهنی بیمار و پیشرفت او بستگی دارد.

مداخله در جلسات ماتریکس

مداخله روانشناختی یکی از محورهای اصلی در درمان اعتیاد به شیشه است که در آن افزایش اطلاعات بیمار و اطرافیان در مورد بیماری اعتیاد و رفتارهای اعتیادی، نحوه ایجاد و چگونگی درمان آنها و مهارتهای پیشگیری از ایجاد وسوسۀ فکری و اشتهای مصرف شیشه و تخلیه و از بین بردن آن همچنین پیشگیری از عود و مدیریت احتمالی لغزش و بازگشت به مصرف و البته روش های پاک ماندن و دیگر مسائل مهم در این رابطه می باشد.
در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد پرتو اهواز با استفاده از این روش درمانی به وابستگان به ماده مخدر شیشه کمک می کند تا با انرژی مضاعف به این مهم دست یابند.

مرکز ترک اعتیاد اهواز با ایجاد شرایطی برای برقراری جلسات گروه درمانی و با استفاده از متدهای درمانی ماتریکس به روند بهبودی مددجویان معتاد و وابسته به شیشه خود کمک شایانی نموده است. این مرکز با استفاده از نیروهای زبده و متخصص به ترک اعتیاد شیشه اقدام می نماید.

همراهان ارجمند با ارائه پیشنهادات خود لطفا ما را در این مسیر یاری بفرمایید.

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

8 دیدگاه دربارۀ “جلسات ماتریکس”

 • رضا گفت:

  البته اینو رو هم می خواستم که هزینه جلسات ماتریکس جدا از هزینه دوره هست ؟ وچقدره واینکه این جلسات تاکی ادامه پیدا میکنه

  • مدیر سایت گفت:

   دوست گرامی
   مرکز ترک اعتیاد آبادان یکی از مجهزترین و استانداردترین مراکز ترک اعتیاد در کشور هست که تمامی دوره های لازم برای بهبودی از اعتیاد را برای مقیمان و مددجویان خود به شکلی صحیح و استاندارد ارائه می کند. برای دیدن تصاویر مرکز ترک اعتیاد آبادان لطفا به صفحه مرکز تخصصی ترک اعتیاد آبادان مراجعه فرمایید.
   با سپاس

 • رضا گفت:

  پس لطف کنید یک مرکز متخصص که روانشناس های خوبی داره حالا اهواز یا آبادان باشه معرفی بفرمایید البته مرکزی باشه که ماتریکس هم استفاده بشه ممنونم راهنمایی بفرمایید

  • مدیر سایت گفت:

   دوست گرامی ماتریکس فقط یکی از متدهای درمانی برای افراد معتاد به شیشه است. برای درمان و ترک اعتیاد شیشه به چندین متد و تراپی نیاز هست. ماتریکس به تنهایی نمی تونه جوابگو باشه. برای درمان اعتیاد به شیشه در یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد از تمامی متدهای درمانی استفاده خواهد شد.
   برای دریافت مشاوره و بستری نمودن بیمار لطفا با شماره ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید.

 • رضا گفت:

  ممنون از نظرتان
  اما سوال من اینجاست اگه خدای نکرده دوباره برگرده شما چه توصیه ای می کنید که رمز موفقیت هم توش زیاد باشه

  • مدیر سایت گفت:

   رضا جان ترک اعتیاد به شیشه با همه انواع اعتیادهای دیگه متفاوته. شیشه یک ماده مخدر محرکه که بر خلاف انواع مواد مخدر افیونی فرد را دچار محرومیت جسمی (حالت خماری) نمی کنه. برای فردی که در حالت ترک اعتیاد شیشه هست، مشکلات فکری و وسوسه های ذهنی بسیار تکرار شونده هست. این وسوسه به دلیل آسیب هایی هست که مغز فرد در اثر مصرف دیده و فرد به تنهایی و بدون این ماده مخدر احساس لذت و سرخوشی نداره. دوران نقاحت و بهبودی از این ماده مخدر بسته به میزان، مدت زمان و شرایط روحی و روانی افراد بین ۶ ماه تا ۱ سال متغیر هست.
   در این دوران فرد باید از همه ابزارهای موجود برای جلوگیری از بازگشت به مصرف استفاده کنه. اگر فرد و یا خانواده اش توانایی مالی کافی دارند فرد در چند ماه ابتدایی ترک بهتر است در یک مرکز تخصصی ترک اعتیاد که دارای مشاورین و متخصصین مورد نیاز هست تحت درمان و تراپی قرار بگیره. پیشنهاد ما استفاده از نیروی متخصص برای کمک به فرد وابسته به ماده مخدر شیشه هست. به این دلیل که فرد غیر حرفه ای توانایی کار با فرد مذکور رو ندارند.
   سرفراز باشید…

 • رضا گفت:

  سلام داداش من چند باری ترک شیشه می کنه ولی متاسفانه بعد از یکی دوماه بر می گرده ولی اینبار سه ماه وشش روز ترکه شما چه راهنمایی می کنید الان کلاس naهم میره

  • مدیر سایت گفت:

   با درود
   برای موفقیت برادرتون بسیار خوشحالیم و امیدواریم که با موفقیت مسیر بهبودیشو ادامه بده. آنچه بسیار مهم و حیاتی است این مورد هست که فرد معتاد و وابسته به مواد مخدر دائما نسبت به علائم بیماری اعتیاد آگاهی پیدا کند. وقتی فردی دائما با ماهیت اعتیاد و عوارض بیماری اعتیاد در تماس هست و نسبت به این علائم هوشیار باقی می مونه احتمال بازگشتش به مصرف مجدد بسیار پایین میاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *