کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

ترک کوکائین در خانه | بهترین روش ترک اعتیاد به کوکائین

ترک کوکائین در خانه

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کمپ ترک اعتیاد اهواز : آیا ترک کوکائین در خانه امکانپذیر است؟ برای ترک کوکائین در خانه چه باید کرد و به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟ بهترین روش درمان و ترک اعتیاد به کوکائین در خانه کدام است؟

مرکز ترک اعتیاد اهواز با ارائه اطلاعات دقیقی در رابطه با ترک کوکائین در خانه سعی کرده تا مطالب مهمی را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید لطفاً ما را تا انتهای مقاله همراهی بفرمایید و در انتهای آن ما را از نظرات و پیشنهادات تان مطلع بفرمایید.

بسیاری از مصرف کنندگان کوکائین به دنبال راه حلی میگردند تا بتوانند اعتیاد خود را در خانه متوقف کرده و از آن رهایی یابند. همانطور که میدانیم کوکائین جزو مواد محرک محسوب می‌شود و یکی از مواد اعتیاد آوری است که توسط بسیاری از جوانان مصرف می گردد.

این ماده محرک عوارض شدید روانی و بسیار آزاردهنده را ایجاد می کند به همین دلیل بسیاری از افراد پس از چندین بار مصرف این ماده محرک به فکر ترک آن می‌افتند. به دلایل مختلف افراد تمایل دارند برای ترک اعتیاد در خانه بمانند و آن را به سایر روش ها ترجیح می دهند. از جمله این عوامل می توان به مسائل و مشکلات مالی، تمایل به مخفی نگه داشتن اعتیاد و نگرانی از روش های بیمارستانی می باشد، اما اگر شما به دنبال روش های ترک کوکائین در خانه هستید بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

ترک کوکائین در خانه | اعتیاد به کوکائین

همانطور که در مقاله ماده مخدر کوکائین توضیح داده شد، این یک ماده محرک است و مصرف آن می تواند باعث ایجاد توهمات شدید و احساس سرخوشی زیادی در افراد گردد. اما معمولاً پس از چندین بار مصرف این احساسات به شدت کاهش پیدا می‌کنند، زیرا بدن فرد نسبت به آن حساسیت کمتری را از خود نشان می دهد، در نتیجه فرد برای به دست آوردن احساسات اولیه خوشایند مجبور است دوز مصرفی خود را افزایش دهد.

 

همانطور که می دانیم اعتیاد به کوکائین وابستگی جسمی ایجاد نمی کند، اما از لحاظ روانی وابستگی های شدیدی را در افراد تولید می کند. به همین دلیل مهمترین علائمی که در هنگام ترک اعتیاد به کوکائین بروز می کند، شامل علائم روانی در افراد می باشد، اما فرد در صورت قطع مصرف این ماده با دردهای جسمانی مواجه نخواهد شد.

 

اما این دقیقاً برعکس موادی مانند تریاک و هروئین است. افرادی که به تریاک و هروئین اعتیاد دارند در هنگام قطع مصرف به میزان زیادی درگیر علائم جسمی می گردند. مهمترین عوارض ترک کوکائین در خانه عبارتند از :

 • احساس تنش
 • بی قراری
 • اضطراب
 • افسردگی
 • مشکلات شناختی

نکاتی در رابطه با ترک کوکائین در خانه

بسیاری از افراد به دلیل پیشرفت هایی که در زمینه علم اعتیاد و بهبودی از آن حاصل شده است می توانند با کمک متخصصین و مشاورین ترک اعتیاد در منزل به صورت سرپایی درمان های خود را برای ترک اعتیاد کوکائین دریافت کنند و فرآیند ترک را با موفقیت در خانه سپری نمایند.

 

اگر می‌خواهید که ترک موفقیت آمیزی را در خانه داشته باشید، حتماً باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید و به آنها پایبند باشید تا بتوانید روند درمانی خود را با موفقیت سپری کنید. برخی از این نکات عبارتند از :

 • توجه به ریشه های روانی اعتیاد
 • شناسایی عوامل محرک
 • توجه به علائم محرومیت و ترک

هر کدام از این نکات می توانند تاثیر مهمی در روند درمان و بهبودی افراد داشته باشند که در ادامه به تشریح و توضیح بیشتر آن خواهیم پرداخت.

توجه به ریشه های روانی اعتیاد

نکته مهم در رابطه با ترک کوکائین در خانه این است که بهبودی از اعتیاد تنها به معنی کنار گذاشتن یک ماده مصرفی نیست. بلکه فرد باید بتواند مراحلی را طی کرده و آموزش‌هایی را ببیند که بتواند به روند درمان ادامه داده و از بازگشت مجدد به مصرف خودداری کند. در همین رابطه کوکائین به دلیل اثراتی که بر مغز می گذارد می تواند سیستم پاداش مغز را به شدت تغییر داده و فرد را دچار مشکلاتی روحی و روانی نظیر افسردگی کند. در اثر قطع مصرف مشکلات پنهان شده ای که با مصرف کوکائین مخفی شده بودند دوباره سر بر آورده و فرد را دچار مشکلات عدیده ای می کند.

 

بر همین اساس هنگامی که یک فرد تصمیم می گیرد اعتیاد را متوقف کند باید به ریشه های مشکلات خود که در ذهن و ضمیرش پنهان هستند بپردازد تا بتواند برای برطرف نمودن آن ها اقدام نماید و از متخصصین کمک بگیرد. در همین رابطه استفاده از کمک های تخصصی از یک مشاور ترک اعتیاد که دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه بهبودی از اعتیاد است می‌تواند بسیار موثر باشد.

 

در حقیقت مشاورین ترک کوکائین در خانه علل اصلی اعتیاد در فرد را شناسایی کرده و به او کمک می‌کنند تا از مشکلات روحی، روانی و عاطفی رهایی یابد. می‌توان گفت که نادیده گرفتن علل اعتیاد و ریشه های اعتیاد در افراد می تواند منجر به لغزش های مکرر و عود مجدد بیماری در فرد گردد.

شناسایی عوامل محرک


ترک کوکائین در خانه

در روند ترک اعتیاد عواملی وجود دارد که باعث ایجاد وسوسه در فرد می‌گردد و اگر آموزش ها و راهکار‌های لازم به فرد منتقل نشود نمی تواند در مقابل آن مقاومت کرده، در نتیجه آن فرایند ترک اعتیاد طولانی و دشوار می گردد. در همین رابطه فرد باید بیاموزد که هر چیزی که او را یاد مصرف می‌اندازد را شناسایی کرده و از محیط زندگی و پیرامون خود دور کند.

 

از طرف دیگر ارتباط با افرادی که مصرف کننده کوکائین هستند باید حتماً متوقف شود، زیرا می تواند باعث ایجاد وسوسه در فرد گردد. در نتیجه تلاش کنید تا در رفت و آمد های خود تجدید نظر کرده و از عوامل محرک برای مصرف مجدد دوری کنید تا بتوانید با سرعت بیشتر روند درمان خود را سپری نمایید.

توجه به علائم ترک کوکائین در خانه

هنگامی که یک فرد قطع مصرف می کند و برای ترک کوکائین اقدام می کند با علائم مختلفی روبرو می‌شود که البته به هیچ وجه جسمی نیستند و مربوط به مشکلات و وابستگی های روانی می باشند که البته آزار دهنده و سخت هستند. در واقع علائم روانی ترک اعتیاد کوکائین می توانند ناخوشایند بوده و فرد را از ترک منصرف نمایند. به همین دلیل باید با کمک مشاورین ترک اعتیاد این علائم را مدیریت کرده و از بازگشت احتمالی به مصرف خودداری کنید.

 

در صورتی که احساس تنش، بی قراری، اضطراب و غیره داشتید باید حتماً با مشاورین خود مشورت کنید و هرگز به تنهایی برای ترک اعتیاد کوکائین در خانه اقدام نکنید. در این مسیر استفاده از داروهای آرام بخش و تکنیک های روان درمانی نظیر تکنیک های تنفسی و ذهن آگاهی می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر اگر به این علائم روانی توجه نشود می تواند در دراز مدت تاثیرات مخربی بر شما گذاشته و شما را به مصرف مجدد صبح دهد.

زمان بستری شدن در یک مرکز ترک اعتیاد

برای بهبودی و ترک کوکائین در خانه شرایط ویژه‌ای وجود دارد، اما اگر فردی برای مدت های طولانی از ماده محرک کوکائین استفاده کرده است و در دوزهای بالا اعتیاد داشته، بهتر است برای ترک اعتیاد در یک محیط کنترل شده درمانی اقدام به ترک نماید و در یک مرکز درمان اعتیاد بستری گردد.

 

عمدتاً به دلیل اعتیاد های شدید به کوکائین اختلالات و مشکلات روحی و روانی عدیده‌ای برای فرد به وجود می‌آید که برای ترک اعتیاد و متوقف سازی آن بهتر است از کمک های تخصصی مراکز درمان اعتیاد استفاده شود. برخی از مهمترین مشکلاتی که افراد در چنین شرایطی با آن روبرو هستند عبارتند از اختلالات روان پریشی نظیر اسکیزوفرنی، پایداری توهمات ناشی از مصرف، به وجود آمدن انواع آسیب های مغزی و تشنج. از آنجا که کوکائین قدرت تخریب روانی زیادی دارد بهتر است که حتماً در یک محیط و شرایط کنترل شده درمانی تحت نظر بوده و مراحل درمانی سپری گردد.

تاثیر خدمات مشاوره ای ترک اعتیاد

همانطور که پیشتر توضیح داده شد ترک کوکائین در خانه امکان پذیر است اما هرگز نباید به صورت خودسرانه برای آن اقدام کرد. زیرا می تواند مشکلاتی را برای افراد ایجاد نماید. در همین رابطه لازم است تا با یک فرد متخصص ارتباط خود را حفظ کنید و زیر نظر او برای ترک اعتیاد خود اقدام نمایید. در همین رابطه مشاوره ترک اعتیاد مرکز ترک اعتیاد اهواز در خدمت شما هستند تا از طریق مشاوره تلفنی شما را در این زمینه یاری نمایند.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار مرکز ترک اعتیاد اهواز لطفاً با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید …

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *