کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز | مرکز درمان اعتیاد در اهواز

بهترین کمپ تر ک اعتیاد در اهواز

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز چه نام دارد و برای بستری نمودن فرد معتاد در یک مرکز درمان اعتیاد در اهواز چه باید کرد؟ چگونه می توان بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز را یافت و در مورد آن اطلاع دقیق بدست آورد؟ بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز دارای چه مشخصاتی است و چه امکاناتی دارد؟

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه اطلاعات دقیقی در مورد مرکز درمان اعتیاد در اهواز سعی کرده تا مهمترین نکات را در رابطه با مراکز درمان اعتیاد در اهواز را در اختیار همراهان ارجمند خوزستانی قرار دهد. اگر تمایل دارید در مورد مراکز ترک اعتیاد در خوزستان بیشتر بدانید لطفا این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

همانطور که در مقاله کمپ ترک اعتیاد توضیح داده شد مراکز درمان اعتیاد بسیاری در سطح کشور ایجاد شده است که افراد برای درمان اعتیاد خود به آنها مراجعه می کنند. در این بین مسائلی وجود دارد که باید مد نظر قرار بگیرد.

بسیاری از اوقات مراکز ترک اعتیاد دارای شرایط و امکانات مناسبی برای کمک به مددجویان خود نمی باشند و این موضوع می تواند در روند درمانی آنها تاثیرات مخربی را ایجاد نماید. در همین رابطه باید عنوان شود یک مرکز ترک اعتیاد باید دارای امکانات مناسب درمانی و بهبودی برای مددجویان و مقیم خود باشد، در غیر این صورت نمی تواند به شکل موثر به آنها کمک نماید.

 

در ادامه به تشریح و توضیح شرایط بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز خواهیم پرداخت و در آن توضیح خواهیم داد که چرا مراکز درمانی باید دارای استانداردهای لازم درمانی باشند تا بتوانند به مددجویان خود کمک نمایند.

شرایط استاندارد بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز دارای چه مشخصاتی می باشد و چگونه می‌تواند با امکانات خود به مددجویان کمک نماید. برای تشریح و توضیح این موضوع باید بدانیم که شرایط یک فرد پس از سال‌ها اعتیاد به مواد مخدر چگونه است و چگونه می توان به او کمک نمود.

 

از آنجا که اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است، افراد پس از سال‌ها اعتیاد و تحمل دردهای عاطفی، روانی و جسمانی به کمک های تخصصی و درمانی ویژه ای نیاز دارند که اگر در یک مرکز ترک اعتیاد این شرایط و امکانات فراهم نباشد آنها نمی تواند به روند درمانی خود به شکل موثری ادامه دهند.

 

بر همین اساس و بر پایۀ پروتکل های درمانی سازمان های نظارتی در کشور شرایطی و قواعدی تعریف شد که مراکز درمان اعتیاد باید آنها را احراز نمایند تا بتوانند به مددجویان خود کمک نمایند.

 

نکته مهم در رابطه با بهبودی از اعتیاد این است که باید شرایط یک فرد معتاد به خوبی شناخته شود تا بتوان به او کمک نمود. در ادامه این مطلب به تشریح و توضیح بیماری اعتیاد خواهیم پرداخت تا شما همراهان ارجمند با ماهیت بیماری اعتیاد بیشتر آشنا شده و روند درمانی یک فرد معتاد بیشتر بشناسید.

ماهیت بیماری اعتیاد


بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

همانطور که در مقاله ماهیت بیماری اعتیاد تازه توضیح داده شد، این بیماری یک ناخوشی چند وجهی می باشد که افراد را به اشکال مختلف تحت تاثیر قرار داده و زندگی آنها را از لحاظ روحی، روانی و جسمانی به انحطاط و نیستی می کشاند. در همین رابطه مهمترین جنبه های بیماری اعتیاد عبارتند از :

 • جنبه جسمی
 • جنبه روانی
 • جنبه روحی

در ادامه به تشریح و توضیح جنبه های مختلف بیماری اعتیاد خواهیم پرداخت تا با دقت بیشتری به ماهیت بیماری اعتیاد پی ببریم.

جنبه جسمی بیماری اعتیاد

یکی از اولین علائم بیماری اعتیاد که بر زندگی و وجود افراد تأثیر مخرب می گذارد و مددجویان در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز آن را می آموزند، جنبه جسمی این بیماری است که به اشکال مختلف و از زوایای متنوع زندگی افراد را تحت تأثیر قرار داده و آثار مخرب خود را بر آنها تحمیل می کند.

 

اعتیاد بر جنبه جسمی افراد تاثیرات مخربی می‌گذارد اما در این بین یکی از مخرب ترین عوارض بیماری اعتیاد پدیده ویار یا آلرژی به نسبت به مصرف مواد مخدر می باشد.

 

این بخش از بیماری اعتیاد باعث می‌شود تا افراد نتوانند به اعتیاد خود اشراف کنترل کرده و یا آن را متوقف نماید. دائماً از لحاظ جسمی دچار حالت های شدید خماری و محرومیت از مصرف مواد هستند و مجبور می‌شوند تا به مصرف خود به صورت روزانه ادامه داده و حتی چندین نوبت در طی روز استفاده نمایند.

 

افراد معتاد نسبت به مصرف مواد مخدر دچار آلرژی شیمیایی و فیزیکی هستند و پس از اولین بار مصرف مواد مخدر اختیار و اراده خود را برای متوقف سازی آن از دست می دهند. در افراد مبتلا به بیماری اعتیاد حالت خماری روانی شدیدی وجود دارد که افراد پس از رسیدن به مرحله حاد بیماری اعتیاد دیگر هیچ کنترل و اختیاری در مقابل آن ندارند.

 

با چنین پدیده‌ای افراد معتاد به هیچ وجه قادر نیستند مصرف انواع مواد اعتیاد آور را علیرغم همه مشکلات و ناراحتی های به وجود آمده متوقف سازند. پدیده ویار یکی از مخرب ترین جنبه های بیماری اعتیاد است که افراد را از لحاظ جسمی، روحی و روانی تحت تاثیر قرار داده و اختیار را از زندگی افراد خارج می کند.

جنبه روانی بیماری اعتیاد

یکی دیگر از جنبه های مخرب بیماری اعتیاد که افراد در مرکز درمان اعتیاد در اهواز می آموزند این جنبه از بیماری است که باعث می شود افراد نتوانند اعتیاد خود را متوقف سازند. در حقیقت می توان گفت بخش لاعلاج بیماری اعتیاد جنبه روانی آن است، زیرا افراد تا انتهای عمر خود حتی پس از سالها قطع مصرف نیز تحت تاثیر این جنبه بیماری اعتیاد قرار دارند.

 

بیماری اعتیاد دارای عوارض بسیاری از لحاظ روانی می باشد و هنگامی که افراد به مرحله حاد بیماری اعتیاد می‌رسند از این جنبه بسیار تحت فشار بوده و عوارض و علائم شدیدی را تجربه می کنند که برخی از مهمترین آنها عبارتند از :

 • اشتغال فکری و وسوسه دائمی
 • انواع انحرافات فکری
 • ایجاد دیدگاه های منفی شدید
 • ایجاد دید تونلی و تک بعدی
 • توهم های شنیداری و گفتاری
 • مالیخولیا و خودآزاری شدید
 • شدت یافتن ترس و وحشت
 • وجود اضطراب دائمی

اما این عوارض تنها بخشی از علائمی است که افراد از لحاظ روانی با آن روبرو هستند و اختلالات روانی و شخصیتی دیگری وجود دارند که در کنار این عوارض و علائم می توانند زندگی افراد را به شکلی مزمن و لاعلاج تحت تاثیر قرار داده و از حالت طبیعی خارج کرده و به انحطاط و نیستی بکشانند.

جنبه روحی بیماری اعتیاد

یکی از پیچیده ترین جنبه های بیماری اعتیاد که البته می تواند عوارض شدیدی را به فرد تحمیل کرده و زندگی او را از حالت طبیعی خارج نماید جنبه روحی بیماری اعتیاد است که فرد در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز می‌تواند بدون کم و کاست بر روی آن اشراف پیدا کرده و کمک های تخصصی دریافت نماید.

 

در حقیقت بیماری اعتیاد از لحاظ جنبه های روحی و روانی تاثیرات مخرب شدیدی را بر فرد تحمیل کرده و زندگی او را به تباهی می کشاند. مهمترین علائم و عوارض جنبه بیماری اعتیاد که می‌توانند تاثیرات مخربی را به شکل جدی بر زندگی افراد تحمیل نمایند عبارتند از :

 • احساس تنهایی شدید
 • وجود اضطراب دائمی
 • احساس خلاء مزمن و پیشرونده
 • عدم توانایی ایجاد رابطه معنوی
 • عدم احساس تعلق به زندگی

اما هرکدام از این علائم و عوارض می تواند در افراد مختلف، متفاوت باشد و به اشکال متنوع بروز نماید. اما نکته قابل تامل این است که بیماری اعتیاد همیشه دارای عوارض شدید روحی و روانی در افراد می باشد و یکی از مهمترین دلایل ادامه یافتن اعتیاد فعال در زندگی افراد همین جنبه مخرب است.

 

با بیان موضوعات یاد شده در رابطه با عوارض بیماری اعتیاد مشخص می گردد که چرا یک مرکز درمانی اعتیاد باید دارای شرایط و امکانات مناسب درمانی و تخصصی در زمینه اعتیاد باشد تا بتواند به افراد معتاد کمک نماید. در همین رابطه می‌توان گفت به همین دلیل وجود جنبه های پیچیده روحی، روانی در افراد معتاد لزوم وجود امکانات مناسب درمانی برای افراد را مشخص می کند که باید در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز بیاموزند.

 

در ادامه به تشریح و توضیح امکانات و شرایطی خواهیم پرداخت که می‌تواند در روند زندگی و بهبودی افراد تاثیر چشمگیری را ایجاد نمایند.

امکانات بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز


بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

همانطور که پیشتر توضیح داده شد به دلیل وجود آسیب های روحی و روانی شدیدی که فرد در اثر اعتیاد فعال در زندگی خود تجربه می کند، وجود امکانات تخصصی درمانی در بهترین مرکز درمان اعتیاد در اهواز می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد. در همین رابطه برخی از مهمترین امکاناتی که کمپ ترک اعتیاد باید آنها را داشته باشد عبارتند از :

 • شرایط و امکانات رفاهی
 • شرایط و امکانات روحی و روانی
 • شرایط و امکانات تخصصی آموزشی
 • شرایط و امکانات محیطی و فیزیکی

اما نکته مهم در رابطه با این شرایط و امکانات این است که هر کدام از این فاکتورها می‌تواند در روند بهبودی افراد از اعتیاد موثر بوده و نقش مهمی را ایفا نمایند.

امکانات رفاهی بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

همانطور که پیشتر توضیح داده شد اعتیاد یک بیماری چند وجهی است که از طرق مختلف می تواند تاثیرات مخربی را بر زندگی افراد تحمیل نماید و آثار کشنده ای را بر زندگی فرد ایجاد نماید و زندگی او را به انحطاط و نیستی بکشاند. در نتیجه هنگامی که یک فرد در یک مرکز درمانی مانند بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز بستری می گردد، از لحاظ عاطفی، روحی و روانی شرایط بسیار نامساعدی دارد در نتیجه وجود امکانات رفاهی مناسب و استاندارد در مرکز ترک اعتیاد زنان در اهواز می‌تواند بسیار موثر بوده و به فرد برای ادامه روند درمانی کمک نماید.

 

به همین دلیل وجود امکانات رفاهی مناسب در یک کمپ ترک اعتیاد می تواند به روند درمانی افراد مددجو و مقیم مرکز ترک اعتیاد کمک رساند. اما مهمترین شرایطی که در یک مرکز باید وجود داشته باشد عبارتند از :

 • کتابخانه های استاندارد برای مددجویان
 • وجود وسایل ورزشی مناسب
 • وجود امکانات صوتی تصویری مناسب برای سرگرمی
 • ایجاد فضای لازم برای هواخوری ورزش و استراحت

باید عنوان شود که هر کدام از این امکانات می توانند بخشی از نیازهای روحی و روانی یک فرد را در مرکز درمانی فراهم کرده و به او کمک نمایند تا روند درمانی خود را با موفقیت سپری کند. در چنین حالی افراد با استفاده از امکانات رفاهی مرکز درمانی می توانند دوره های درمانی خود را در مرکز سپری کرده و از درد ناشی از دوران اولیه سم زدایی خود بکاهند.

شرایط و امکانات روحی روانی در مرکز درمان اعتیاد

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در روند درمان این افراد در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز برای مددجویان در شرایطی است که به آنها کمک می کند تا از لحاظ روحی و عاطفی در شرایط مناسبی قرار بگیرند. همانطور که توضیح داده شد یک فرد در اثر اعتیاد به مواد مخدر و یا اعتیاد به الکل دچار آسیب های فراوان روحی و روانی می گردد و هنگامی که در یک کمپ ترک اعتیاد در اهواز گلستان می‌شود از لحاظ روحی و روانی در شرایط بسیار نامساعدی قرار دارد و اگر مرکز درمانی امکانات مناسبی را از لحاظ روحی و عاطفی برای او فراهم نماید، این فرد می‌تواند دوران درمانی خود را بخوبی سپری کرده و با موفقیت آن را به اتمام برساند.

 

در همین رابطه، نحوه برخورد پرسنل درمانی در مرکز و نوع ارتباطی که متخصصین مرکز درمانی ارائه می دهند می تواند در بهبودی افراد از اعتیاد بسیار موثر بوده و به آنها کمک کند تا شرایط سخت روحی، روانی و جسمی خود را تحمل کرده و به روند درمان خود در مرکز ادامه دهند. در چنین حالتی رفتار حرفه‌ای گردانندگان مجموعه از لحاظ روحی، روانی و عاطفی می‌تواند به افراد کمک کرده تا حس اعتماد و احساس امنیت روانی را در مرکز تجربه کرده و مشکلات و ناراحتی های خود را به راحتی و با اعتماد کامل با پرسنل در میان بگذارند و کمک بگیرند.

 

شرایط روحی و روانی موجود در مرکز درمان اعتیاد می‌تواند بسیار موثر بوده و تاثیرات شگرفی بر بهبودی افراد از اعتیاد فعال داشته باشد به همین دلیل لازم است تا یک مرکز درمانی دارای شرایط روحی، روانی و عاطفی استاندارد و کاملاً حرفه‌ای باشد تا بتوانند به افراد و مقیمان مرکز به بهترین شکل ممکن کمک نماید.

شرایط و امکانات تخصصی ترک اعتیاد


بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

یکی دیگر از فاکتورها و عوامل تاثیرگذار در روند بهبودی افراد، وجود امکانات تخصصی و آموزشی در محیط درمانی می باشد. به جرأت می‌توان گفت که فاکتور آموزش یکی از تاثیرگذارترین عوامل در بهبودی افراد از اعتیاد فعال است. همانطور که توضیح داده شد اعتیاد یک بیماری چند وجهی است که شناخت و آگاهی از ماهیت آن می‌تواند در بهبودی افراد و رهایی از اعتیاد فعال بسیار موثر باشد.

 

در همین رابطه بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز باید دارای استانداردهای لازم آموزشی و تخصصی باشد تا بتواند به افراد و مقیمان مرکز کمک کرده تا از طریق آموزشهای تخصصی اعتیاد، افراد درمان خود و رهایی از اعتیاد را آغاز نمایند و به آن تداوم بخشند.

 

در همین رابطه مهمترین شرایط و امکاناتی که مرکز درمان اعتیاد باید از لحاظ تخصصی و آموزشی داشته باشد عبارتند از :

 • جلسات آموزشی فردی و گروهی و برگزاری منظم آنها در مرکز
 • جلسات و کلاس‌های آموزشی دوازده‌گانه بهبودی
 • جلسات تخصصی کاردرمانی و روان‌درمانی در مرکز
 • جلسات مشاوره های فردی و گروهی برای مددجویان

این فاکتورهای آموزشی هر کدام می توانند بخشی از روند درمانی افراد را انجام داده و کمک نمایند تا افراد بتوانند مسیر درمانی و بهبودی خود را سپری کند. در حقیقت عدم وجود برخی از این فاکتور های مهم می تواند تاثیرات مخربی بر بهبودی افراد ایجاد نماید. در نتیجه مراکز درمان اعتیاد باید بتوانند شرایط آموزشی مناسبی را برای مددجویان خود فراهم کرده تا آنها دوران درمانی خود را با موفقیت سپری نمایند.

جلسات آموزشی فردی و گروهی

همانطور که توضیح داده شد جلسات آموزشی که در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز برگزار می شود یکی از متدهای درمانی برای افراد در مرکز می باشد. به جرات می‌توان گفت که اعتیاد و بهبودی از آن بدون آموزش امکان پذیر نیست و افراد برای رهایی از بیماری اعتیاد فعال باید حتماً تحت آموزش های فردی و گروهی در مرکز ترک درمان اعتیاد قرار بگیرند.

 

در همین رابطه در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز جلسات فردی و گروهی به طور منظم و بر اساس استانداردهای آموزشی برگزار شده و افراد و مددجویان تحت نظارت افراد متخصص و روان درمانگران اعتیاد قرار دارند.

جلسات بهبودی ۱۲ قدم در مرکز درمان اعتیاد

یکی از موثر ترین روش های ترک اعتیاد و قطع مصرف، استفاده از روش های موفق ۱۲ مرحله ای می باشد که به طور مفصل در رابطه با آنها در مقاله تحلیل قدم های دوازده گانه صحبت شده است. در این جلسات افراد می آموزند تا با اصول دوازده قدم بهبودی آشنا شده و از مبانی مهم و روحانی این اصول استفاده نمایند.

 

به خاطر داشته باشید که افراد بدون استفاده از قدم های دوازده گانه و اصول این برنامه در زندگی خود نمی توانند به بهبودی خود ادامه دهند و بازگشت آنها به مصرف مجدد بسیار محتمل است.

 

افراد در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز می آموزند تا با اصول دوازده قدم در زندگی خود آشنا شده و آنها را به صورت جدی و روزانه به کار برند تا بتوانند به روند درمان خود از اعتیاد فعال ادامه داده و از بازگشت مجدد به مصرف جلوگیری به عمل آورند.

شرایط و امکانات محیطی در کمپ ترک اعتیاد


بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز وجود شرایط و امکانات مناسب و استاندارد محیطی می باشد که در روند بهبودی افراد بسیار تاثیرگذار است. همانطور که گفته شد این افراد در بدو ورود به مرکز درمان اعتیاد و پس از سال‌ها تخریب و ویرانی از اعتیاد فعال نیاز به یک محیط درمانی استاندارد و مناسب دارند تا بتوانند روند درمانی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و از اعتیاد فعال خود رهایی یابند.

 

در نتیجه شرایط محیطی مرکز درمان اعتیاد می تواند بسیار اهمیت داشته باشد و وجود استانداردهای لازم در این بخش می‌تواند به افراد کمک های بسیاری را ارائه دهد. برخی از مهمترین مشخصاتی که یک کمپ ترک اعتیاد باید دارا باشد تا از لحاظ محیطی بتواند استانداردهای لازم را به دست آورد.

استانداردهای مهم مرکز درمان اعتیاد

 • وجود فضای باز و تفکیک شده برای اقامت
 • وجود فضاهای تفکیک شده درمانی در مدل های مختلف
 • وجود امکانات حرارتی و برودتی استاندارد در مرکز
 • وجود استانداردهای لازم بهداشتی و محیطی در مرکز
 • وجود فضاهای تفکیک شده تفریحی برای اقامت مددجویان

همانطور که می دانیم وجود فضای مناسب درمانی و تفکیک بخشهای مختلف درمان در مرکز ترک اعتیاد بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا افراد در دوران اقامت خود در مرکز به صورت تفکیک شده در دوره های درمانی به سر می برند. به طور مثال برخی است دوره ها عبارتند از :

 • دوران اولیه سم زدایی
 • دوران ثانویه بهبود
 • دوره های تکمیلی درمانی

همانطور که توضیح داده شد هر کدام از این دوره ها برای افراد در سنین پاکی متفاوت است و به فاکتورهای درمانی متفاوتی نیاز دارند. در چنین شرایطی افراد باید بتوانند دوره های درمانی خود را با موفقیت و آرامش سپری کند و اگر شرایط لازم برای این موضوع وجود نداشته باشد افراد با مشکلاتی روبرو خواهند شد، زیرا افرادی که در دوران اولیه سم زدایی به سر می برند نیاز به استراحت مطلق دارند اما افراد دیگر در دوره های بالاتر و پیشرفته تر نیاز به تحرک و داشتن جلسات آموزشی و فعالیت های فیزیکی دارند تا بتوانند مراحل درمان خود را تکمیل نمایند.

روند درمانی در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز باید دارای پروتکل‌های درمانی استانداردی باشد تا بتواند به شکل مناسبی به مددجویان خود کمک نماید. از آنجا که اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است، افراد باید بتوانند از کمک های تخصصی و آموزش های استاندارد درمانی استفاده کنند تا بتوانند درمان خود و بهبودی از اعتیاد را ادامه دهند.

 

به همین دلیل وجود پروتکل‌های درمانی استاندارد در بهترین مرکز درمان اعتیاد باعث می‌شود تا افراد به راحتی دوره های درمانی را تکمیل کرده و به توانایی دست یابند که بتوانند درمان و بهبودی خود را تداوم بخشیده و از آن در زندگی واقعی و بیرون از مرکز درمان اعتیاد ادامه داده و از بازگشت مجدد به مصرف خودداری کنند.

 

همان‌طور که می‌دانیم اعتیاد یک ناخوشی کاملاً پیشرونده می باشد که افراد برای تداوم بهبودی خود نیاز به کمک های تخصصی و حرفه‌ای دارند. در چنین شرایطی افراد در کمپ ترک اعتیاد از کمک های تخصصی که توسط متخصصین به آنها ارائه می شود بهره مند می گردند و مشاورین و متخصصین اعتیاد به طور پیوسته افراد را زیر نظر داشته و به آنها در مسیر بهبودی کمک می کنند.

 

در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز وجود مشاوران اعتیاد که به صورت تخصصی جلسات ماتریکس را به افراد مبتلا به اعتیاد به شیشه ارائه می دهند تا آنها بتوانند از کمک‌های تخصصی ترک اعتیاد به روش ماتریکس استفاده کرده و درمان خود را به شکلی صحیح و اصولی ادامه داده و تکمیل نمایند.

سخنی با خانواده ها

اما برخلاف همه توضیحاتی که در این نوشتار خدمتتان ارائه شد یک نکته مهم و اساسی در رابطه با بهبودی از اعتیاد وجود دارد و آن این است که در صورتی که افراد دوره های درمانی خود را به شکل کامل و اصولی ادامه ندهند و با پشتکار آن را دنبال نکنند، امکان موفقیت آنها بسیار کم می باشد.

 

دوره های درمانی در کمپ ترک اعتیاد بر اساس استانداردهای درمانی و پروتکل های بهداشت روان تنظیم شده اند و افراد باید حتما این دوره ها را به طور کامل و تخصصی طی کرده تا با همه مفاهیم و آموزش های موجود در آنها آشنا شده تا بتوانند روند درمان خود را ادامه دهند.

 

آنچه مهم است، موضوع ترک اعتیاد نیست بلکه چگونه در ترک باقی ماندن است زیرا افراد به خودی خود می دانند که چگونه ترک کنند اما روش در ترک باقی ماندن را نمی‌دانند و باید برای آن آموزش های پیوسته و مدت دار ببینند.

 

اعتیاد یک بیماری کشنده و پیشرونده است که افراد برای بهبودی از آن نیاز دارند تا آموزش های لازم را در ساعات مشخص و در طی زمان مدت دار را طی کنند، در غیر این صورت این افراد نمی توانند روند درمانی خود را به خوبی آغاز کرده و آن را ادامه داده و در مسیر بهبودی خود باقی بمانند.

 

نتیجه گیری؛ کلام آخر

همانطور که به طور مفصل در این مقاله توضیح داده شد اعتیاد یک بیماری و ناخوشی چند وجهی و چند بعدی است که از جنبه‌های مختلف فرد و زندگی او را دستخوش تغییرات مخرب بسیاری قرار می دهد. در نتیجه افراد برای توقف اعتیاد فعال و بازگشت به زندگی سالم و بدون مواد مخدر نیاز دارند تا آموزشها و کمک های تخصصی و حرفه ای در رابطه با اعتیاد را در بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز بگذرانند تا بتوانند اعتماد به نفس و نیروی لازم برای ادامه روند درمانی خود و جلوگیری از بازگشت به اعتیاد فعال را به دست آورند.

 

مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با بهبودی از اعتیاد وجود دارد این است که افراد باید بیاموزند که موضوع اعتیاد خود را جدی بگیرند و با تلاش، پشتکار و انرژی لازم و کافی روند درمانی خود را به صورت مداوم و پیوسته ادامه دهند تا در مسیر بهبودی باقی بمانند و ثابت قدم باقی بمانند.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ لطفاً با مشاورین مرکز درمان اعتیاد اهواز تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید …

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *