کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

اعتیاد به شیره | علائم و عوارض شیره

اعتیاد به شیره

زمان مطالعه : دو دقیقه

اعتیاد به شیره چیست و چه نشانه هایی دارد؟ مهمترین علائم و عوارض شیره کدام است و چگونه میتوان از آن جلوگیری کرد؟ روش‌های ترک اعتیاد شیره چیست و چگونه می توان از اعتیاد به شیره رهایی یافت؟

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه اطلاعات دقیقی در رابطه با علائم و عوارض اعتیاد شیره سعی کرده تا مطالب مهمی را در این رابطه در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید، لطفاً این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

اعتیاد به شیره؛ علائم و عوارض

ماده مخدر شیره از جمله مواد اعتیاد آوری است که از جوشانده شدن سوخته تریاک و صاف کردن آن به دست می آید. این ماده نسبت به انواع دیگر مشتقات تریاک دارای خلوص بیشتری است و باعث می شود که علائم و عوارض شدیدتری نسبت به اعتیاد به تریاک در افراد ایجاد شود و ترک آن نیز دشوارتر خواهد بود.

هر چه میزان آگاهی ما از اعتیاد به شیره و ماهیت آن بیشتر می شود، بیشتر می توانیم به عزیزان خود در تشخیص هر چه سریعتر آن و دریافت کمک های تخصصی کمک کنیم. در همین رابطه برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه ترک اعتیاد شیره، می توانید از مشاوره ترک اعتیاد اهواز کمپ استفاده نمایید.

شیره تریاک چیست؟

ماده مخدر شیره با جوشاندن و صاف کردن ترکیبی از تریاک خالص و سوخته آن به دست می آید. به دلیل وجود میزان بیشتری از کدئین و مورفین در این ماده مخدر، شیره تریاک نسبت به خود تریاک دارای اثرات بیشتری است، اما از نظر زمانی تاثیرات آن کوتاه تر هستند.

 

نحوه مصرف این ماده مخدر به صورت تدخینی یا کشیدنی و خوراکی می باشد که افراد بر اساس نوع اعتیاد خود آن را مصرف می کنند. نکته مهم در رابطه با ماده مخدر شیر این است که این ماده حالت خماری بعد از مصرف را خیلی سریع تر از خود نشان می دهد و افراد سریعتر دچار حالت‌های خماری و محرومیت می شوند، همچنین وابستگی بیشتر و اعتیاد شدیدتری را در افراد ایجاد می کند.

 

از طرف دیگر، برای پنهان کردن آثار مصرف و اعتیاد به شیره، ممکن است افراد آن را به صورت خوراکی مصرف کنند و به دلیل اینکه طبع این ماده مخدر گرم است، برای پنهان کردن آثار آن از مواد غذایی طبع سرد استفاده کنند.

مهمترین علائم اعتیاد به شیره

امروزه با وجود انواع تستهای اعتیاد میتوان اعتیاد افراد به انواع مواد مخدر را تشخیص داد اما این تست ها ممکن است عاری از خطا نباشند و روش‌هایی برای منفی کردن آنها وجود داشته باشد. به همین دلیل در زمان انجام تست اعتیاد لازم است تا دقت عمل های لازم صورت گیرد. اعتیاد به شیره دارای عوارض مختلفی است که برخی از آنها بر اساس نوع مصرف می تواند متغیر باشد که ممکن است فرد آن را به صورت تدخینی یا خوراکی استفاده نماید. مهمترین این عوارض عبارتند از :

عوارض استفاده تدخینی

 • تیره شدن رنگ پوست به ویژه در ناحیه لب‌ها
 • ابتلا به بیماری‌های تنفسی مثل عفونت و تنگی نفس
 • مشکلات گوارشی نظیر تهوع، استفراغ، یبوست
 • کاهش وزن در فرد معتاد
 • خواب آلودگی همیشگی و در عین حال بی‌خوابی شبانه
 • کاهش میل و قدرت جنسی
 • برهم خوردن نظم چرخه قاعدگی در زنان
 • ضعف در سیستم ایمنی
 • آسیب به کبد از علائم اعتیاد به شیره
 • خراب شدن دندان‌ها
 • بروز علائم افسردگی نظیر از دست دادن علاقه،گوشه‌گیری، کمبود انرژی
 • کاهش احساس مسئولیت

در صورتی که مصرف شیر ادامه پیدا کند، مانند سایر مواد مخدر دیگر، لذت اولیه کم رنگ شده و دیگر تجربه نمی‌شود چرا که بدن نسبت به اثرات آن آستانه تحملش بالا رفته و حالات قبلی و رفع خماری در افراد با افزایش میزان مصرف اتفاق می‌افتد.

اعتیاد به شیره؛ عوارض مصرف خوراکی شیره

مصرف خوراکی شیره عوارض شدیدتری نسبت به روش کشیدنی یا تدخینی ایجاد می کند که علاوه بر موارد ذکر شده در بالا ممکن است عوارض دیگری نیز در افراد ایجاد نماید که مهمترین آنها عبارتند از :

 • شیره و تریاک باعث انسداد در رگ‌های قلب شده و احتمال بروز سکته را افزایش می‌دهند.
 • احتمال مسمومیت در روش خوراکی بسیار بالاتر از روش تدخینی است.
 • گاهی ممکن است فرد در زمان خواب دچار تشنج شود و یا احساس خفگی کند.

ترک اعتیاد به شیره


اعتیاد به شیره

برای ترک اعتیاد به شیره مانند اعتیاد های دیگر روش های متنوعی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها استفاده از کمک های تخصصی یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد است. در همین رابطه هنگامی که فرد در یک مرکز درمان اعتیاد بستری می‌شود با کمک‌های روان درمانگران، مشاورین و روانپزشکان مرکز می تواند دوران سم زدایی خود را با موفقیت طی کرده و از لحاظ جسمی از این ماده مخدر پاک شود.

 

از طرف دیگر فرد از لحاظ مسائل روانی نیز با کمک مشاورین و روانشناسان می‌تواند آگاهی‌های لازم و آموزش های مورد نیاز برای جلوگیری از لغزش احتمالی را فراگرفته و آمادگی لازم را برای ادامه مسیر درمان و بهبودی خود بیابد.

 

در نظر داشته باشید که خانواده در ترک اعتیاد به شیره می تواند دارای اثرات مثبت یا منفی زیادی باشد زیرا هنگامی که خانواده ها اطلاعات و آگاهی های لازم در زمینه بهبودی از اعتیاد فرد معتاد را در اختیار دارند، می‌توانند کمک‌های موثری به فرد و عضو خانواده خود که مبتلا به اعتیاد است، نمایند.

 

در این مسیر آگاهی‌های لازم و منتقله از طریق مرکز ترک اعتیاد می‌تواند به افراد و خانواده های آنها با استفاده از مشاوره ترک اعتیاد حتی پس از خروج فرد از مرکز درمان اعتیاد نیز ادامه یافته و به آنها کمک نماید.

 مراکز ترک اعتیاد

برای بهبودی از اعتیاد مانند هر مشکل دیگری استفاده از کمک های تخصصی افراد زبده بسیار اهمیت دارد. در همین رابطه مراکز مختلفی وجود دارند که سعی می کنند به افراد معتاد کمک کنند اما اولین مراکزی که از قدیم به ذهن افراد میرسد، کلینیک‌های ترک اعتیاد سرپایی هستند که با استفاده از روش‌های غیر استاندارد و ناصحیح سعی می‌کنند که با دارو فرد معتاد را از اعتیاد پاک کنند و به او کمک نمایند.

 

در صورتی که روش درمان دارویی به هیچ وجه نمی تواند به افراد در اعتیاد به شیره کمک کند، زیرا اعتیاد یک بیماری روحی و روانی است و فرد برای درمان و بهبودی از آن نیاز به روان‌ درمانی، تراپی و آموزش های مرتبط با خودشناسی دارد. در غیر این صورت افراد تنها با استفاده از کمک های مراکز سرپایی مانند کلینیک‌های ترک اعتیاد در بلندمدت گرفتار تشدید اعتیاد شده و متادون و داروهای دیگر به اعتیادشان اضافه خواهد شد.

 

در همین راه استفاده از متخصصین و مشاورین اعتیاد در مراکز ترک اعتیاد خوزستان که دارای شرایط مناسب و استانداردی برای کمک به افراد معتاد هستند، تنها گزینه ممکن برای موفقیت در رهایی از اعتیاد است.

مرکز مشاوره ترک اعتیاد اهواز کمپ

با گسترش اطلاعات و تجربیات در زمینه ترک اعتیاد، روشهای موثری در دنیا شکل گرفته است که افراد می‌توانند از طریق متخصصین امر اعتیاد به زندگی سالم خود بازگردند. در این مسیر مراکز درمان اعتیاد مانند بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز و همچنین مشاوره های تخصصی توسط مشاوره ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ می تواند کمک‌های موثری را به شما در مسیر بهبودی و درمان از اعتیاد ارائه نماید.

اعتیاد به شیره؛ سوالات متداول

آیا شیره تریاک باعث کاهش فشار خون در افراد مصرف کننده میشود؟

پاسخ به این سوال خیر است. بر خلاف باورهای اشتباه در این زمینه مصرف شیره نه تنها خاصیت کاهش فشار خون را ندارد، بلکه باعث افزایش فشار خون شده و مشکلات مربوط به آن را در افراد مصرف کننده و معتاد به شیره ایجاد می کند.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار اهواز کمپ، لطفاً با مشاورین مرکز ترک اعتیاد تماس حاصل فرمایید.

 

سرفراز باشید …

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *