کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

اختلال شخصیت ضد اجتماعی | معرفی اختلال سایکوپات بخش اول

اختلال شخصیت ضد اجتماعیویژگی های  اختلال شخصیت سایکوپت

 • در فعالیت های خلاف قانون شرکت می کند و احیانا سابقه بازداشت باداشتن مشکلات قانونی دارد.
 • بارها به خاطر نفع شخصی به شما دروغ گفته و شما را فریب داده است.
 • فردی تکانشی، بدون طرح و برنامه است و از درک عواقب کارهایی که انجام می دهد تاتوان است.
 • او با رفتارهایش نشان داده است که هیچ اهمیتی برای سلامتی و رفاه شما قائل نیست
 • او فاقد نبات و شرافت لازم در زمینه شغلی است.
 • او فاقد روحیه پشیمانی و عذرخواهی است

و نسبت به صدمه مالی که به شما وارد می سازد و بدرفتاری هایی که با شما می کنند، بی تفاوت است و یا عذر و بهانه می تراشد.

آیا مشخصه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی برای شما آشنا به نظر نمی رسند؟ آیا با فردی دروغگو، فریبکار و بی مسئولیت رابطه عاطفی برقرار کرده اید؟ آیا فکر نمی کنید که زمان آن فرا رسیده است که از خودتان بپرسید: محبوب شما چه می گوید؟ چه می کند؟ شما برای او تا چه حدی اهمیت دارید؟ آیا افرادی که تا به حال عاشق آنها شده اید، افرادی بوده اند که احساس میکردید به گونه ای نسبت به شما برتری دارند؟ آیا فریبکاری ها و سوء استفاده هایی که او از شما میکند، شدت عشق شما به او را کاهش نداده است؟

داستان انگی به خوبی نشان می دهد که رابطه عاطفی با یک فرد با اختلال شخصیت ضد اجتماعی چگونه است و چه مشکلاتی را دربر دارد.

داستان انگی

ریچ و من پس از پایان دبیرستان شروع به ملاقات با یکدیگر کردیم. ما هر دو اهل یک شهر و دارای دوستان مشترک زیادی بودیم. ریچ دارای ظاهری جذاب و اندامی عضلانی و دوستان زیادی بود. ریچ اعتماد به نفس بالایی داشت و به عنوان فردی زن باره که دارای دوستان دختر زیادی بود، شناخته می شد.

اگرچه من از سابقه زنبارگی او باخبر بودم، اما او با من به گونه ای رفتار می کرد که گویا من با دیگر زنهایی که او ملاقات کرده است، از زمین تا آسمان تفاوت دارم. در همان برخورد اول شیفته روحیه راحت، حس شوخ طبعی و حالت های عاشقانه اش شدم و نمی دانستم او اختلال شخصیت ضد اجتماعی دارد. به زودی رابطه ما به رابطه ای نزدیک و صمیمانه تبدیل شد.

من بنا به دلایلی احساس می کردم که ریچ را به خوبی شناخته ام. او مرا نسبت به عشقی که به من داشت، مطمئن ساخته بود. او به من چیزهایی را گفت که به قول خودش به کسی نگفته بود. او نسبت به من بسیار مهربان بود و هنگامی که با هم بودیم، احساس می کردم که تنها فرد مهم در زندگی او هستم. کالج های ما با یکدیگر متفاوت بود و هر دو به طور نیمه وقت کار می کردیم. من در یک فروشگاه کار می کردم و ریچ در یک بیمارستان مشغول به کار بود. معمولا ما همه وقت آزاد خود را به هنگام شب و دو روز آخر هفته، با هم میگذراندیم.

محیط کاری متفاوت!

با توجه به اینکه کالج ها و محل کار ما با یکدیگر متفاوت بود، ملاقات ما در طی روز تقریبا غیر ممکن بود. با وجود این، سعی می کردم که از طریق تلفن و ایمیل با او در تمام باشم و تا جایی که یادم می آید، تلاشی من برای حفظ این رابطه بیشتر از او بود، اما به خودم می گفتم که زنها همیشه در یک رابطه عاطفی تلاش بیشتری از خود نشان می دهند. با اینکه او تقریبا به من تلفن نمی کرد، اما همواره نشان می داد که از شنیدن صدای من لذت می برد، اما مواقعی هم بود که او گوشی را برنمی داشت، به من نمیگفت چه می کند و یا اینکه با چه کسی به سر می برد.

او غالبا در این موارد از دادن پاسخ صریح طفره می رفت و این یکی از نشانه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی است، اما هنگامی که با او بودم به روش خودش دلم را به دست می آورد و مرا خوشحال می ساخت. چند بار که از طریق تلفن به طور جدی از او خواستم به من بگوید که چه می کند، حالت دفاعی به خود گرفت و بسیار ناراحت شد.

او وقتی به من می رسید، همواره دلیل قانع کننده ای برای اینکه چرا به تلفن من جواب نداده است داشت. اگر به او می گفتم این کارش مرا ناراحت می کند، در پاسخ به من می گفت: اصلا نگران نباش، تو تنها زن زندگی من هستی و یا اینکه عصبانی می شد و مرا متهم می کرد که زن حسودی هستم.

بازدید از محل کار!

یک روز من تصمیم گرفتم به بیمارستان محل کار ریچ بروم و با این کارم او را شگفت زده کنم. من به بیمارستان مزبور رفتم، اما اطلاعات بیمارستان پس از مدتی بررسی از طریق سیستم کامپیوتری، به من گفت که چنین شخصی در آن یمارستان کار نمی کند. من که بسیار متعجب شده بودم به او گفتم چنین چیزی امکان ندارد و حتما اشتباه می کنند و از او خواستم با دقت بیشتری بررسی کند. در نهایت قانع شدم که ریچ در بیمارستان مزبور کار نمی کند. من به ریچ تلفن کردم و در نهایت که به تلفن من جواب داد بر سر او فریاد کشیدم و گریه کردم و این از نشانه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی است.

او از اینکه دروغش فاش شده، عصبانی شد و گفت که او فقط گفته است که قصد دارد در آنجا کار کند و اشتباه از من است که برداشت دیگری از گفته او کرده ام. او چنان مرا در این باره متقاعد ساخت که من قبول کردم که اشتباه از من است و از او به خاطر اینکه بر سرش فریاد کشیدم و او را به دروغگویی متهم ساختم، عذرخواهی کردم و همه چیز به حالت عادی برگشت، اما از آن پس انگار نمی توانستم مثل گذشته به او اعتماد کنم. پس از آن نیز بارها شد که مثل گذشته او به تلفن های من جواب نمی داد، یا در جیب او شماره تلفن زنان غریبه را پیدا میکردم و او هر بار به من اطمینان می داد که درباره او اشتباه میکنم و من تنها زن زندگی او هستم.

دروغگویی مفرط!

یک روز که او به من گفته بود با دوستانش به اسکی می رود، او را مشغول صرف غذا با یک زن غریبه دیدم. وقتی جریان را به او گفتم، او دوباره شروع به دروغگویی کرد و همین دروغگویی از نشانه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی است. این اولین باری بود که ریچ واقعا روحیه پرخاشگر خود را به نمایش گذاشت و شدته پرخاشگری او به حدی بود که مرا به وحشت انداخت من شروع به گریه کردم، اما انگار گریه من شدت خشم او را بیشتر کرد. در نهایت، من برای اینکه به آن وضعیت پایان بدهم، کوتاه آمدم و از او به خاطر اینکه او را ناراحت ساخته ام، عذرخواهی کردم.

هنوز هم باور نمی کنم که چطور به خودم اجازه دادم که ریچ مرا بازیچه خود قرار دهد، یادم می آید که یک روز صبح در حال پیاده روی متوجه شدم که خیلی ناشادم و اینکه تا چه حد نسبت به مسابق تغییر کرده ام. من متوجه شدم که خودم را در رابطه با ریچ گم کرده ام. همان روز تصمیم گرفتم دوباره عزت نفس گذشته خودم را پیدا کنم و از رابطه زیان آور با ریچ خارج شوم.

من دو سال زندگی ام را به پای دروغ ها و فریبکاری های او ریخته بودم و نمی دانستم که او دارای اختلال شخصیت ضد اجتماعی است ولی دیگر کافی بود. در نهایت من او را ترک کردم و بعید می دانم که او از رفتن من حتی ذرهای ناراحت شده باشد. اکنون مطمئن هستم که او همان حرف هایی را که روزگاری به من می زد، در حال گفتن به زن دیگری است.

اختلال شخصیت ضد اجتماعی


اختلال شخصیت ضد اجتماعی

اگر ما در اولین برخورد با یک فرد از او خوشتان بیاید و پس از آن نیز تمرکز خود را بر روی ویژگی ها و صفات مثبت او قرار دهیم، کاملا طبیعی است. چنین موضوعی به ویژه در مورد افراد خطرناک بسیار صادق است. افراد دارای اختلال شخصیت ضد اجتماعی به تاثیرگذاری در برخورد اول معروف هستند. آنها در اولین برخورد افرادی مهربان، فریبنده و حامی و مراقبت کننده به نظر می رسند. آنها همواره مراقب رفتار ظاهری خود هستند، و به خوبی می دانند که چگونه بیشترین جاذبه را برای دیگران داشته باشند.

از آنجایی که غالب افراد خطرناک افراد باهوش، شوخ طبع و آرامی هستند، پس تعجبی ندارد که در همان برخورد اول دیگران را شیفته خود سازند. روان شناسان عقیده دارند این گونه افراد دارای اختلال شخصیت ضداجتماعی هستند. این افراد در زمینه روابط اجتماعی مهارت داشته و در جلب جنسی مخالف در همان برخورد اول از استعداد بالایی برخوردارند. برخی مواقع چنین استعدادی آنها را در نگاه دیگران به اشتباه، افرادی صادق و قابل اعتماد جلوه می دهد و در نتیجه می توان گفت که گویا ضرب المثل «گندم نمای جوفروش» را تنها برای توصیف افراد اختلال شخصیت ضد اجتماعی خلق کرده اند، زیرا چیزی که آنها در آغاز به شما نشان می دهند، چیزی نیست که بعدها آن را دریافت می دارید.

ویژگی اصلی فرد ضد اجتماعی، الگوی رفتاری بی حرمتی به افراد و نقض حقوق انسانی آنها است. الگوی رفتاری مزبور از همان دوران کودکی در چنین افرادی شکل می گیرد و تا پایان بزرگسالی در او دوام می یابد. اگر محبوب شما فرد خطرناکی است، چنان که خواهید دید، او فردی فریبکار، سوء استفاده گره با ظاهری گول زننده، غیر قابل اعتماد، با توانایی قضاوت اندک و حس پشیمانی به خاطر رفتارهایی است که از سوی دیگران به عنوان رفتارهایی ضد اخلاقی است.

معنای اختلال سایکوپت!

معنای اصطلاح اختلال شخصیت ضد اجتماعی این نیست که فرد مزبور از موقعیت های اجتماعی دوری می کند، بلکه به این معنا است که هیچ احترامی برای افراد اجتماع قایل نیست و به راحتی قوانین اجتماعی را نقض می کند. به همین منظور ما در این فصل از برچسب خطرناک برای شناساندن بهتر او استفاده می کنیم.

برای یک فرد ضداجتماعی، نقض قوانین اجتماعی امری عادی است. در واقع او فکر می کند که قانون برای همه لازم الاجراست جز خودش. او ممکن است قانون را چیزی احمقانه یا غیر ضروری بداند. محبوب خطرناک دارای اختلال شخصیت ضد اجتماعی شما احتمالا احساس می کند که مافوق قانون قرار دارد و به همین دلیل به خودش اجازه می دهد قوانین را نقض کند. بنابراین، اینگونه افراد هرگاه که لازم باشد، در جهت منافع خود قانون را نقض می کنند.

دو قانون طلایی آنها بدین ترتیب است: «کاری را که دیگران می خواهند علیه تو انجام دهند، تو علیه آنها انجام بده!» و دیگر اینکه «هرچه دلت خواست در مورد دیگران انجام بده، هنگامی که شما به گذشته یک فرد ضداجتماعی نگاه می کنید یک الگوی شاخص رفتاری در او خواهید دید: عدم پیروی از هنجارهای جامعه و تمرد فراوان از قوانین اجتماعی که در نتیجه، موجب بازداشت او توسط پلیس پا عواقب دیگری شده است.

در کودکی!

در کودکی و نوجوانی چنین فردی، آثاری از سرقت، دروغگویی، شیادی و پرخاشگری نسبت به افراد و حیوانات، آتش افروزی، تخریب اموال دیگران، ستیزه جویی، مصرف مواد مخدر و چندین مورد درگیری با عوامل قانون را می توان مشاهده کرد. البته او هیچگاه با افراد جنس مخالف که با او وارد رابطه عاطفی می شوند، از گذشته نامطلوب خود چیزی نمی گوید.

همچنان که فرد با اختلال شخصیت ضد اجتماعی گام به دوران بزرگسالی می گذارد، برخی از رفتارهای ضداجتماعی او ادامه می یابد. چنانکه او هرگاه لازم باشد حتی اگر به زور هم شده، حقوق دیگران را نقض می کنند. اگر یک فرد ضداجتماعی، باهوش نیز باشد، در عین نقض قوانین، هیچ رد پایی نیز از خود به جای نمی گذارد. به قول معروف آنها می توانند زیر آبی کار خود را انجام دهند و تا مدت های طولانی از عواقب قانونی آن در امان بمانند.

همان طور که متوجه شده اید، یک فرد با اختلال شخصیت ضد اجتماعی با ضریب هوش بالا می تواند خطر بیشتری برای دیگران داشته باشد. بسیاری از عاملان قتل ها و تجاوزهای جنسی زنجیره ای در تاریخ، که دست قانون تا مدت ها به آنها ترسیده، از ضریب هوش بالایی برخوردار بوده اند، در حالی که یک فرد ضداجتماعی با ضریب هوش پایین غالبا در زندان به سر می برد.

شخصیت فریبکار!

بنابراین، یک فرد ضد اجتماعی می تواند فرد خطرناکی باشد، آنچنان که وقتی شما متوجه می شوید تا به حال شما را فریب می داده و از شما سوء استفاده می کرده است، این توانایی را دارد که به دروغ اظهار پشیمانی کرده و از شما صمیمانه عذرخواهی کند و به قول معروف دوباره دل شما را به دست آورد. البته هنگامی که دروغ ها و خلافکاری های او فاش می گردد، واقعا احساس بدی به او دست می دهد، اما این احساس بدین خاطر نیست که چرا به شما با دیگران آسیب رسانده است، بلکه به خاطر این است که چرا به خوبی و بدون نقص کار خود را پیش نبرده و توسط شما با پلیس به دام افتاده است.

افراد با اختلال شخصیت ضد اجتماعی هنگام به دام افتادن در توجیه کارهای ناهنجاری که انجام داده اند چنان تبحری در دلیل تراشی دارند و یا به قول متخصصینی که در زندان ها با آنها کار می کنند، چنان اشک تمساح می ریزند که بتوانند دل طرف مقابل را به رحم آورند تا حق را به جانب آنها دهد. سپس منتظر می مانند تا در یک موقعیت مناسب درباره به طعمه خود حمله کنند.

کلام آخر

دلیل روشن دیگری که ایجاب می کنند افراد ضداجتماعی را افرادی خطرناک بدانیم، این است که آنها به طور مداوم موجب تخریب سلامت روانی افرادی می شوند که با آنها رابطه عاطفی دارند، بسیار سخت است که شما با فردی فریبکار و سوء استفاده گر در ارتباط باشید و همچنان سلامت روانی و عقلانی خود را نیز حفظ کنید. رابطه با یک فرد با اختلال شخصیت ضد اجتماعی می تواند صدمات عاطفی، مالی، جسمی با همه این موارد را در بر داشته باشد. افراد ضد اجتماعی اصولا اعتنایی به نیازها، احساسات و تمایلات دیگران ندارند.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک اعتیاد و بستری شدن فرد معتاد خود می توانید با مشاورین کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

12 دیدگاه دربارۀ “اختلال شخصیت ضد اجتماعی | معرفی اختلال سایکوپات بخش اول”

 • حمیرا زندی پور گفت:

  خسته نباشید. آیا کسی که مشکل ضد اجتماعی یا اختلال سایکوپات داره می تونه درمان بشه؟ راه درمان اینطور افراد چی هست چون من با کسی زندگی می کنم که تقریبا همه این مشخصات رو داره. ممنونم اگر توضیح بدید.

  • مدیر سایت گفت:

   درود
   برای پاسخ به شکل کلی می توان گفت که افراد دارای اختلال شخصیت ضد اجتماعی شانس بیشتری برای درمان و بهبودی دارند و تا کنون در مورد افراد سایکوپات روش استانداری شناخته نشده که بتونه حس همدردی و خودآگاهی را در این افراد ایجاد کنه. سایکوپات ها توانایی تحلیل پالس های عاطفی را ندارند. این موضوع در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسه ولی متاسفانه این اختلال که مربوط به ساختار مغز این افراد هست می تونه بسیار خطرناک و کشنده باشه. امیدواریم هر چه سریعتر علم به نقطه ای برسه که بشه این گونه اختلالات را درمان کرد.
   سرفراز باشید …

 • حمیدرضا گفت:

  سلام مهمترین نشانه های افراد سایکوپت که بشه در برخورد اول تشخیصشون داد چیه؟ من فکر می کنم خودم یه شخصیت سایکوپت و ضد اجتماعی باشم و خیلی عصبی شدم. لطفا راهنمایی کنید.

  • مدیر سایت گفت:

   با درود بسیار.
   مهمترین نکته این هست که به هیچ کس از جمله خودتان برچسب اختلال نباید بزنید. در مورد تشخیص اختلال سایکوپت یا سایر اختلالات باید حتما از متخصصین و مشاورین کمک بگیرید. ولی نکته ای که وجود دارد این هست که مطالعات بسیار گسترده ای در مورد اختلال خطرناک سایکوپات در دنیا صورت گرفته است که شما با مراجعه به وبسایتهای مرتبط می تونید اطلاعات بسیار زیادی در این زمینه بدست بیارید. در نتیجه بدون هیچگونه پیش داوری باید برای شناخت خودتان اقدام کنید و هرگز عجولانه خودتان را قضاوت نکنید. سرفراز باشید …

 • پگاه امیرجانی گفت:

  با سلام. مقاله بسیار مفیدی بود لطفا به کارتون با قدرت ادامه بدید. من چطور می تونم در مورد افراد سایکوپت بیشتر یاد بگیریم؟ آیا افراد ضد اجتماعی با افراد سایکوپات شباهتی دارند؟ ممنونم برای کمکتون

  • مدیر سایت گفت:

   با درود.
   پگاه عزیز، اختلال شخصیت ضد اجتماعی دارای مشخصات مشترک با اختلال سایکوپت هست ولی این دو اختلال در زمینه های عصبی و روانشناختی تفاوت های زیادی دارند که برای مطالعه بیشتر در مورد هر کدام می تونید از مقالات انگلیسی و وبسایت های معتبر که توسط متخصصین علوم اعصاب و روان ایجاد شده کمک بگیرید. در زبان فارسی هم به تازگی مقالات بسیاری ترجمه شده که می تونید ازشون به صورت اطلاعات عمومی استفاده کنید.
   خوشحالیم که کوشش مدیران وبسایت مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مورد توجهتون قرار گرفته است. پیروز باشید…

 • hahjeoche گفت:

  ممنونم برای راهنماییتون. فقط لطفا بگید چطور باید مانند یک درمانگر باید رفتار کنم. متوجه نمیشم. خیلی ممنونم برای وبسایت خوب و مفیدتون و کمک هایی که می کنید. با تشکر بسیار

  • مدیر سایت گفت:

   درود مجدد دوست عزیز. خوشحالیم که از کمک های مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ رضایت دارید. رضایت مخاطبین ما مهمترین موضوع برای گردانندگان این مرکز درمان اعتیاد است.
   برای پاسخ به سوالتان باید عنوان کنیم که تا وقتی مانند افراد عادی دیگر به این شخص نگاه میکنید نمی تونید با واقعیت روانی و احساسی این فرد آشنا شوید و بپذیرید که این فرد دارای مشکلات متعدد مغزی و روانی است. مغز افراد سایکوپات به طور کلی با انسانهای دیگر متفاوت است و به هیچ وجه توانایی برقراری روابط عاطفی و انسانی را ندارند. این موضوع به دلیل ساختار متفاوت مغز این افراد است و به شکلی پیچیده می تواند برای اطرافیان آنها دردسر ساز و مضر باشد.
   برای اینکه مانند یک درمانگر رفتار کنید باید در مورد بیماری این فرد که اختلال شخصیت ضد اجتماعی یا سایکوپات است باید اطلاعات کاملی را بدست بیاورید و برای رهایی از این شخص باید بسیار تلاش کنید.
   اما نکته مهم این است که ما نمی دانیم این فرد واقعا جزء طیف بالینی سایکوپات قرار می گیرد یا خیر. در صورتی که تشخیص صحیحی انجام پذیرفته و بیماری ایشان مسجل شد باید راهکارها را به خوبی انجام دهید تا از این رابطه ویرانگر با یک فرد سایکوپات نجات پیدا کنید.
   سرفراز باشید…

 • hahjeoche گفت:

  من با یه خانم که این علائم را دارد در رابطه هستم. لطفا راهنمایی کنید با این خانم که اتفاقا خیلی هم بهش علاقه دارم چطور باید رفتار کنم چون واقعا آزرده هستم و احساس سردرگمی می کنم.

  • مدیر سایت گفت:

   با درود دوست ارجمند. متاسفانه شرایطتان ممکن است بسیار ناراحت کنند و سخت باشد. ارتباط با افراد سایکوپات بسیار خطرناک است و می تواند آسیب های جدی عاطفی و روانی به شما وارد آورد. همانطور که توضیح دادیم این اختلال مانند مشکلات دیگر مثل اعتیاد و بیماری های روانی به درمان پاسخ نمی دهد و افراد سایکوپات بسیار تهاجمی و غیر قابل درمان هستند و روند درمان را هم به شکلی بیمارگونه تغییر می دهند و به نفع خود می کنند. از طرف دیگر تنها چیزی که برای شما داریم این است که در صورتی که می توانید به سرعت از این فرد دوری کنید و تا می توانید فاصله تان را با او حفظ کنید و پیش خود مانند درمانگر او رفتار کنید و به خود و وجودتان اهمیت دهید. برای مشاوره رایگان می توانید با مشاورین تماس بگیرید.

 • اکسیژن گفت:

  با سلام. آیا افراد سایکوپت درمان می شوند؟ لطفا بیشتر توضیح بدهید. با سپاس

  • مدیر سایت گفت:

   درود بر شما
   بر اساس تحقیقات انجام شده در زمینه اختلال شخصیت سایکوپات متاسفانه این افراد با انجام تراپی های روان درمانی تنها متدهای جدیدی را برای رفتار ضد اجتماعی و انسانی یاد میگیرند و از آنها برای مقاصد خود سوء استفاده می کنند. در حقیقت این اختلال شخصیت مانند انواع دیگر اختلالات مانند افسردگی و اعتیاد نسبت به درمان واکنش نشان نمی دهد و نمی توان به درمان اینگونه افراد امیدوار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *