کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

سوالات متداول

سوالات متداول

  سلب مسئولیت

    
    1- اهواز کمپ صرفا یک وبسایت در زمینه اعتیاد و بهبودی از آن است که با جمع آوری اطلاعات در زمینه مسائل روانشناسی و همچینین امور مربوط به اعتیاد سعی در افزایش آگاهی افراد جامعه دارد و در این باره به هیچ عنوان خود را به عنوان یک منبع موثق علمی و یا پزشکی معرفی نمی نماید.

     
    2- ماهیت وبسایت اهواز کمپ بر ارائه اطلاعات در زمینه مسائل روانشناسی و علم اعتیاد می باشد ولی به هیچ وجه اطلاعات وبسایت اهواز کمپ نباید به عنوان مطالب پزشکی و یا روانشناسی تلقی گردد، زیرا ممکن است اطلاعات ارائه به شکل کامل صحیح و تخصصی نباشند. در نتیجه افراد نباید از مقالات وبسایت اهواز کمپ به عنوان یک منبع تخصصی استفاده نمایند و پیشنهاد ما استفاده از نیروی های متخصص مانند پزشکان و روانشناسان درزمینه های مختلف درمانی می باشد.

     
    3- وبسایت اهواز کمپ صرفا با ارائه اطلاعات از مراکز درمان بستری مجاز که از مراکز ذیصلاح مجوز فعالیت دارند، مبادرت به معرفی این مراکز ورزیده است. در همین رابطه وبسایت اهواز کمپ و گردانندگان آن هیچ دخل و تصرفی در نحوه پذیرش افراد معتاد و همچنین روند درمانی آنان در مراکز درمان بستری اعتیاد ندارند و هیچ مسئولیتی در این باره نخواهند داشت. شایان ذکر است که مراکز معرفی شده به بیماران همگی باید دارای مجوزهای لازم در زمینه بستری نمودن فرد معتاد باشند و خانواده های آنان می بایست از وجود مجوزهای لازم در این زمینه مطمئن گردند و پس از آن اقدام به بستری نمودن فرد معتاد خود در مرکز درمانی نمایند.

     
    4- در صورت بروز هرگونه مشکل در روند درمانی افراد در مراکز معرفی شده از طرف وبسایت اهواز کمپ، مرکز ترک اعتیاد تمامی مسئولیت ها را بر عهده خواهد داشت و وبسایت اهواز کمپ و مدیران آن هیچ مسئولیتی در رابطه با افراد، نحوه برخورد، نحوه پذیرش و روند درمانی و اتفاقات مرتبط با آن را بر عهده نخواهند داشت.

     
   در پایان ذکر این مطلب مهم است که خانواده ها برای بستری نمودن فرد معتاد خود در یکی از مراکز درمانی باید تحقیقات لازم را به عمل آورده و پس از اطمینان از مرکز درمانی و وجود مجوزهای لازم در زمینه پذیرش و بستری نمودن بیمار، مبادرت به بستری نمودن فرد معتاد خود نمایند.

     
   با سپاس مدیریت وبسایت اهواز کمپ

  شرایط پذیرش در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ

   شرایط پذیرش مددجو در اهواز کمپ

   شرایط پذیرش مددجو در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ و مراکز همکار آن چیست؟ آیا هر فرد وابسته به مواد مخدر می تواند در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ پذیرش شود؟ اشخاصی که شرایط پذیرش در کمپ را ندارند کدامند؟

   خدمات درمانی اعتیاد و مشاوره تخصصی در مراکز همکار اهواز کمپ به صورت اقامت میان مدت، با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، آماده پذیرش بیماران می‌‌باشند. خدمات در این مراکز شامل مشاوره و روانشناسی، روانپزشکی و ترک اعتیاد می‌باشد، که توسط تیم متخصص و بر اساس آخرین متدهای درمانی به مددجویان مراکز ارائه می‌گردد. دز طول دوران درمان

   اقدامات درمانی برای افراد درگیر اعتیاد

   درمان اعتیاد به انواع مواد اعتیاد آور بدارای روش های متفاوت درمانی است که بر اساس نوع و میزان تخریب آن روش های درمانی برای آن انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد.

   درمان و شرایط پذیرش در مراکز

   به طورکلی درمان اعتیاد و شرایط پذیرش عبارت است از:

   • درمان‌های روان‌شناختی/ مشاوره
   • درمان‌های گروهی و خانوادگی

   مهمترین هدف در مراکز ترک اعتیاد ارائه خدمات درمانی و روانشناسی به افراد گرفتار به اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد به الکل است. هدف از خدمات ارائه شده ثبات وضعیت مصرف‌کنندگان مواد مخدر در جامعه و کمک به آن‌ها، برای پرهیز از مصرف مواد مخدر غیرقانونی و رسیدن به یک زندگی عاری از مواد مخدر است و این یکی از دلایل و شرایط پذیرش مددجو در مراکز ترک اعتیاد است.
   علاوه بر این برنامه‌های سم‌ زدایی از مواد مخدر به شکلی مستمر صورت می گیرد و مرتباً از بیماران تست اعتیاد به عمل می آید. معمولاً این برنامه‌ها برای افرادی که بارها در مراکز ترک اعتیاد بستری شده اند و مجددا به مصرف بازگشته اند انجام می پذیرد، در حقیقت این روش یکی از بهترین روش ها محسوب می‌شود.

   بر اساس شرایط جسمی و روانی افراد و به دلیل رعایت نکات بهداشتی و درمانی سایر مددجویان، مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ، شرایط پذیرش افراد را به شکلی تعیین کرده که تندرستی، بهداشت و رویه بهبودی افراد تضمین شود.

   مرحله پذیرش در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ

   به همین دلیل هر شخص مددجو برای پذیرش و بستری شدن در مرکز ترک اعتیاد، می بایست به همراه یک معرف و داشتن کار شناسایی معتبر به دفتر کمپ گلبانگ مراجعه نماید. پس از مراجعه مددجو توسط پزشک و مشاور و مدیریت کمپ معایته می شود و در صورت تایید پزشک و داشتن شرایط اولیه مناسب می تواند در مرکز اسکان یابد و روند بهبودی خود را آغاز نماید.

   جهت پذیرش در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ می بایست وسایل مورد نیاز اولیه اسکان و همچنین در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و همراهی یک معرف به دفتر مرکز ترک اعتیاد واقع در اهواز کوی امانیه مراجعه نماید.

  طول دوره درمان

   طول درمان چیست؟ آیا درمان یک فرد وابسته به مواد مخدر در یک زمان مشخص اتفاق می افتد؟ نحوه درمان افراد با هم چه تفاوتی دارد؟

   بر اساس شرایط روحی و جسمی یک فرد وابسته به مواد مخدر طول دوره درمان او می تواند متغیر باشد. شایان ذکر است که درمان اعتیاد یک فرد به هیچ وجه به صورت یک اتفاق نیست و اگر شخص به فکر درمان قطعی بیماری خود است باید بداند که درمان اعتیاد یک پروسه است و در طول زمان اتفاق می افتد.
   اما درمان جسمی فرد وابسته به مواد مخدر به صورت تخصصی صورت می گیرد و بر اساس شرایط جسمی، میزان تخریب و تحلیل روانی شخص دوره درمان او می تواند متغیر باشد.

   بر همین اساس در مرکز ترک اعتیاد اهواز طول یک دوره درمان برای هر فرد، ۲۸ روز است و بر اساس شرایط مددجو این مدت می تواند بیشتر شود و دوره درمان او تکرار شود که البته بر اساس خواست شخص یا خانواده او انجام می پذیرد.